İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON 4. Olagan Genel Kurulu`nu Sn. Basbakanin Katilimi...
A+   A

TUSKON 4. Olagan Genel Kurulu`nu Sn. Basbakanin Katilimi Ile 31 Mart 2012 Tarihinde Gerçeklestirdi TUSKON, 4. Olagan Genel Kurulunda yedi federasyona bagli 172 dernegi temsilen 4 bini askin TUSKON delegesini bir araya getirdi. Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Ekonomi Bakani Zafer Çaglayan, TOBB Baskani Rifat Hisarciklioglu, TIM Baskani Mehmet Büyükeksi, çok sayida milletvekili, belediye baskani, yabanci misyonun katilim sagladigi genel kurula basinin da ilgisi yogun oldu. Genel kurula, T.C. Cumhurbaskani Sayin Abdullah Gül’ün mesajinin okunmasi ile basladi. Gül, mesajinda, ''Ülkemizin potansiyelinin en iyi sekilde degerlendirilmesine yönelik olarak yogun gayret gösteren TUSKON, ekonomimizin özel sektörün öncülügünde dünyaya açilmasi ve küresel ekonomiyle bütünlesmesi sürecinde takdirle karsiladigimiz ve gurur duydugumuz basarili hizmetlere imza atmaktadir'' ifadelerine yer verdi.

Sonrasinda TUSKON Baskani Sn. Rizanur Meral salona seslenerek TUSKON'un artik Türkiye'nin yeni küresel markasi olduguna dikkat çekti. “TUSKON son yillarda yurtdisinda en fazla etkinlik yapan Türkiye merkezli bir kurum olarak öne çikiyor. Sadece 2011 yilinda 448 yurtdisi heyeti ve bu etkinliklere katilan 7 bin girisimci, TUSKON'un neden Türkiye'nin yeni küresel markasi olmaya basladigini anlatmaya yetiyor. Yasatma ideali ile yasayan herkesin bu emanetin hakkini vermesi gerektigini” belirten Meral, ihracatçilarin açilimlarina büyük destek veren Türk Okullari ile devlet büyüklerine tesekkür ederek kalp kirmadan ve kimseye küsmeden çalismaya devam edecegiz dedi.

Rizanur Meral’in Konusmasi

TUSKON, 4. Olagan Genel Kurulunda katilimcilara hitap eden Basbakan Recep Tayyip Erdogan, birlik ve beraberlik üzerine vurgu yaparak "Bugüne kadar birlikte yürüdügümüz dostlarimizla bundan sonra da ayriliga düsmeden, el ele ve omuz omuza yürümeye devam edecegiz. Nifaka düsmeyecegiz. Bizler yoksul çocuklarin, Diyarbakir'in, Van'in umuduyuz. Somali'nin Afganistan'in umuduyuz. Sam'daki masum çocuklarin umuduyuz. Bu umudu söndürmeyecegiz. Biz kabile devleti degiliz, Devlet-i Âliye'nin bakiyesiz" dedi. Basbakan ayrica, TUSKON’un mücadelesinde seçkinlerle degil, milletle beraber, halkla beraber oldugunu ifade etti. Basbakan isadamlarina, "Siz, arkaniza Galata bankerlerini, Hazine'yi, kamu bankalarinin kaynaklarini almadiniz. Dayatmalara, baskilara boyun egmediniz. Arkaniza sadece ve sadece milleti aldiniz. Siz iste bu nedenle büyüksünüz." diye seslendi.

Basbakan Erdogan’in tüm konusma videosu

TUSKON'un 4. Olagan Genel Kurulu'nda, konusmalarin ardindan seçimlere geçildi. Genel kurulda, yönetim, denetleme ve disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleri oy birligiyle seçilerek TUSKON’un yeni yönetimi sekillendi. Seçilen yönetim kurulu üyeleri, Yönetim Kurulu Baskanligina Rizanur Meral'i yeniden getirdi. (Yeni Yönetim Kurulu Listesi Için Tiklayin) 

TUSKON 4. Olagan Genel Kurulu Resim Videosu

 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odasi Baskani’nin TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatirdi
Fransa-Türkiye Is Dünyasi Görüsmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatirim Forumu 2012
Kazakistan Kizilorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Disisleri Bakani TUSKON'un Konugu Oldu
TUSKON, Basbakan Erdogan ile Afrika Ziyareti Gerçeklestirdi
TUSKON, Finlandiyali Milletvekillerini agirladi
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatirim Forumu Düzenledi
Kolombiyali Senatör TUSKON'un Konugu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanimefendi Sk. No : 135 / 4B Sisli / Istanbul PK : 34381