Değerli Üyemiz,
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) olarak Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetlerimiz kapsamında Güney Afrika Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakan yardımcısı Sayın Elizabeth Thabethe ve beraberinde ki Güney Afrikalı iş adamlarını İstanbul’da ağırlayacağız.
Güney Afrika, kıtanın en gelişmiş ekonomisi olmasının yanında alt yapı ve SADC (Güney Afrika Kalkınma Topluluğu) üyesi 11 ülkeye olan serbest ticaret anlaşması ile de Türk iş adamları için büyük ticari fırsatlar sunmaktadır. Kişi başına milli gelirin 11 bin doların üzerinde olduğu ülkede, yabancı yatırımın artmasına yönelik hükümet teşvikleri de sunulmaktadır.
20 Kasım, 2012 tarihinde TUSKON ve Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği tarafından İstanbul Hilton Otel’de gerçekleştirilecek olan programda, Güney Afrika ile ekonomik iş birliği konusu ele alınacak olup devamında Türk ve Güney Afrikalı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.
Program
09.30-13.00 Güney Afrika Ticaret ve Yatırım Forumu, Türk ve Güney Afrikalı firmalar arası ikili iş görüşmeleri
13.00-14.00 Öğle Yemeği
Katılımcı Güney Afrikalı firmaların sektör bilgileri ekte yer almaktadır. (Firmalar Türkiye’de distribütör ve ortak aramakta; Güney Afrika’dan Türkiye’ye ihracat yapma amacıyla gelmektedirler)
Saygılarımızla,
TUSKON Afrika Koordinatörlüğü
Notlar
Not 1: Programda İngilizce konuşulacak olup simültane tercüme hizmeti de verilecektir
Not 2: Katılımcıların takım elbise ile teşrif etmeleri rica olunur.
Not 3: Aşağıdaki linke tıklayarak kaydınızı yaptırabilirsiniz