www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

ASSİAD Sivas'lı İşadamlarını Türkiye Asya/Pasifik Dış Ticaret Köprüsü Programına Davet Etti

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Türk İşadamlarını, Avrasya -Pasifik Ülkeleri İşadamlarıyla Üçüncü Defa Buluşturacak. Aktif Sivaslı Sanayici ve İşadamları Derneği (Assiad) de İşadamlarını Yeni Pazarlara Girebilmeleri İçin '3. Türkiye -Avrasya Dış Ticaret Köprüsü' Programına Davet Etti.


Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Dışişleri Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleştirilecek dış ticaret köprüsü buluşması ile 21 Asya-Pasifik ülkesinden 450 firma temsilcisinin Türkiye'den katılımcı 2 bin işadamıyla yaklaşık 16 bin ikili iş görüşmesi yapması sağlanacak.


Yepyeni ticari fırsatların sunulması planlanan programa Afganistan, Avustralya, Bangladeş, Burma, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Hindistan, Japonya, Kamboçya, Laos, Maldivler, Malezya, Nepal, Papua Yeni Gine, Pakistan, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Vietnam ve Yeni Zelanda'dan 450 firma temsilcisi katılacak.

İşadamı grubuyla birlikte 21 ülkeden 30 bakan, 44 ticaret odası başkanı ve üst düzey bürokrat ile 44 yabancı basın mensubu da Türkiye'ye gelecek. Program ile Türk işadamlarının önümüzdeki 10 yılda dünyanın ekonomik cazibe merkezi olacak Asya/Pasifik bölgesindeki payını artırmak hedefleniyor. Ayrıca, Asya-Pasifik bölgesi şirketleriyle bağlantı kurulması, bölge pazarına giriş için başlangıç adımı olması ve bölgenin sunduğu alternatif hammadde kaynaklarını tanımak açısından da bu toplantı önemli fayda sağlayacak.

TUSKON'a bağlı Karadeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (KASİF) üyesi olan Aktif Sivaslı Sanayici ve İşadamları Derneği (ASSİAD), Sivaslı işadamlarını İstanbul'da yapılacak bu toplantıya katılmaya çağırdı. ASSİAD Başkanı Hakkı Nazlım, "Hedefimiz, girişimciliği ile bilinen Türk işadamlarımızın dış ticaret kapasitelerini geliştirmek ve Asya/Pasifik pazarına açılmalarında ilk adımı atmalarına yardımcı olmaktır" dedi. 17-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan programa katılmak isteyenler "www.tuskonpacific.com" site adresinden detaylı bilgi sahibi alabilecek. Ayrıca, işadamları buradan başvuru da yapabilecek. Başvuruların, 10 Haziran 2008 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

(Cihan Haber Ajansı) 29.05.2008

Diğer Haberler
KASİF İstihdam Garantili "Satış Pazarlam...
KARGİD, İşgücü ve KOBİ'lerin Geliştirilm...
KASİAD'dan Temel Satış Becerileri Semineri
Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği ...
Bafra Sanayici ve İşadamları Derneği Baş...
SUSİAD, Suluovalı Gençleri Meslek Sahibi...
Niğde Genç Sanayici ve İş Adamları Derne...
Ganalı İşadamları İzmirli Girişimcileri ...
Afrikalı İş Kadınları Erzurum'da 'Şifa' ...
Afrika'lı İşadamları Salihli'de İnceleme...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama