www.tuskon.org | Make my home page | Add favorites
TUSKON on the Press

İşadamlarından Bartın Üniversitesi`ne Destek

Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) Başkanı Birol Dikyurt, Bartın Üniversitesi`ne herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu`nun (TUSKON) 18-19 Kasım tarihleri arasında İstanbul`da gerçekleştireceği `Türkiye Orta ve Doğu Avrupa Dış Ticaret Köprüsü` programına Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan`ı davet eden Dikyurt, yıllardır özlemle beklenen üniversite hayalinin gerçekleştiğini belirtti.

Bartın Üniversitesi`nin yapılanması aşamasında işadamları olarak ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını anlatan BAKİAD Başkanı Dikyurt, Bartın`ın önde gelen sanayici, işadamı ve yöneticilerinin üniversiteye sahip çıkması gerektiğini söyledi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan`ı 18-19 Kasım tarihleri arasında İstanbul Cevahir Kongre Merkezi`nde TUSKON tarafından gerçekleştirilecek olan `Türkiye Orta ve Doğu Avrupa Dış Ticaret Köprüsü` zirvesine davet eden Dikyurt, programa 16 Orta ve Doğu Avrupa ülkesinden 255 işadamının katılacağını, Türkiye`den ise 2 bin 500 iş adamının yer alacağını bildirdi.

Bartın`dan da 7 işadamının katılacağı iş zirvesi programına Arnavutluk, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Moldova, Sırbistan, Bosna Hersek, Macaristan, Karadağ, Slovakya, Hırvatistan, Kosova, Polonya ve Slovenya`dan katılımcıların yer alacağını bildiren Dikyurt, BAKİAD çalışmaları hakkında Rektör Kaplan`a bilgi verdi. Rektör Prof. Dr. Ramazan Kaplan ise Bartın Üniversitesi`ni kendi adına değil, Bartın`ı bilimsel çalışma ve başarılarıyla ülke gündemine taşıyarak dünyaya açılan penceresi haline getirmeyi hedeflediklerine dikkat çekti. Ziyaret sonunda BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Rektör Kaplan`a pirinç bir vazo hediye etti.

2008-11-19 Zaman

Other News
Economic Briefs
Results of the Presentation of Krasnodar...
Consequences for Interrupting EU Process...
Tuzmen's Warnings About 'Cheap' Currency...
African Horizons
A Bridge to Africa

  Turkiye - Mid/Eastern Europe Foreign Trade Br...
  Afirica-Turkey Summit
  TUSKON, 1st General Board Meeting
Director's Message
Offices
Management Board
TUSKON on the Press
   Wishes |  Site Map |  Banner Make my home page |  Home   
All Rights Reserved © 2006-2008 Design and Programming