www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Basında Biz

OGİAD Başkanı Keten: Dünya Ticareti TUSKON Sayesinde Bir Köy Kadar Yakın

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu`nun (TUSKON) Güney Afrika ticari programına katılan Osmaniye Genç İşadamları Derneği (OGİAD) Başkanı Mahmut Keten, TUSKON sayesinde dünya ticaretinin bir köy kadar yakında olduğunu söyledi.

 

Güney Afrika`daki görüşmelerden dönen OGİAD Başkanı Mahmut Keten, bir kaç yıl içerisinde dünya ihracat dengelerini TUSKON`un ticari köprü programlarının belirleyeceğini kaydetti.

 

Keten `Bakanımız Zafer Çağlayan ve TUSKON Başkanı Rızanur Meral başkanlığında 90 iş adamımızda Güney Afrika`nın başkenti Yuhannesburg`ta işadamları ile görüştük ve ticaret köprüsü programı yaptık. Çok faydalı bir toplantı oldu. Türkiye`den giden işadamlarımız birçok iş bağlantısı yaptı. Ben de şahsen bu iş platformu sayesinde iş bağlantısı yaptım. Yakında Güney Afrika`ya da ihracat yapacağım.` dedi.

 

Güney Afrika`da açılan Türk okullarını da heyet ile ziyaret ettiklerinin altını çizen Mahmut Keten `Ne kadar güzel bir çalışma var. Güney Afrika`da TUSKON üyesi girişimciler 4 Türk Koleji açmışlar. Buradaki öğrenciler bizlere tercümanlık yaptı. Hepsi de gayet mükemmel Türkçe konuşuyorlar.` dedi.

 

TUSKON`un her hafta bir ülkede program yaptığını ve bunun işadamları için bir fırsat olduğunu kaydeden Keten, `Osmaniyeli işadamlarının bu iç ve dış ihracat kervanına katılmalarını istiyoruz. Biz de 20-23 Kasım tarihlerinde Osmaniye`den 7 iş adamı ile İran`da ticari bir program yapacağız. Bu gezimiz İran`ın ticari araştırması olacak. Önümüzdeki aylarda ise TUSKON ile İran da bir ticari köprü programlamayı düşünüyoruz.` şeklinde konuştu.

2009-11-16 CİHAN

Diğer Haberler
TUSKON, Mısır İle Ticaret Hedefini 10 Mi...
IMF Öcümüz Değil Anlaşma Yapılabilir
"610 Çeşit Madenimiz Var, İşadamlarını Y...
HÜRSİAD dan Zirve'ye Ziyaret
Zonguldak İşadamları Derneği Üyeleri, Su...
İŞHAD Başkanı Ekşi, Krizle Fırsatların O...
AGİD Sudan Heyetini Ağırladı
TUSKON, Ağabeylik Yaptı, İşadamları Yeni...
GÜNSİAF Sekreteri Fırat: Türkler, Afrika...
BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar, Güven Ta...

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama