www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Basında Biz

Müşteri Hazır, Yeter Ki Siz Yatırım Yapın

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen Türkiye-Tanzanya Ticaret ve Yatırım Forumu, 50 Tanzanyalı iş adamı ile 600`e yakın Türk iş adamını buluşturdu. 

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan`ın da katıldığı forumda Tanzanya Cumhurbaşkanı Jakaya Kikwete, Türk iş adamlarına yatırım çağrısında bulunarak, Karpuz üretiminden enerjiye kadar acil yatırıma ihtiyaç var. Gelin, yatırım yapın, müşterileriniz sizi Tanzanya`da hazır bekliyor dedi. Kikwete, Türkiye ve Tanzanya arasındaki vizenin kalkması ile ticaret hacminin artmasını beklediklerini ifade ederek, Tanzanya, 300 milyon nüfuslu Afrika pazarına açılan bir kapı. Türk yatırımcıları Tanzanya`nın avantajlarından yararlanmalı. Bizim kahvemiz çok kaliteli gelin siz de Tanzanya`da kahve fabrikası kurun diye konuştu.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral de forumda yaptığı konuşmada 66 milyon dolar olan iki ülke arasındaki ticaret hacmini 300 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtirken, Çağlayan ise, 5 yıl öncesine kadar Türkiye`den Afrika`ya 5 milyar dolar olan dış ticaret hacminin 16 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

2010-02-21 www.turkiyegazetesi.com

Diğer Haberler
Devlet Bakanı Ve Başbakan Yardımcısı Ali...
Köşk'ten Tuskon'a İhracat Teşekkürü
Babacan: Türkiye'nin Finans Sektörünün Y...
Petrolü Bulan Uganda Türk Yatırımcıları ...
TUSKON'un Misafiri Yeni Zelanda Başbakanı
Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfe...
TUSKON'dan Anayasa Paketine Destek
Başbakan Tayyip Erdoğan, Tuskon Genel Ku...
Sayın Başbakanımızın Katılımı İle Gerçek...
200 Bin Görüşmede 14 Milyar $'lık Bağlan...

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama