www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Basında Biz

Devlet Bakanı Ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TUSKON Başkanı Rızanur Meral Ve Yeni Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti

TUSKON Yönetimi'nin yeni bir istihdam paketi sunduğu Babacan, çok yakında 'İşsizlik' konulu bir çalıştay gerçekleştireceklerini açıkladı. Yunanistan'daki ekonomik krizin etkilerinin Türkiye'ye yansımasından korkulmaması gerektiği belirten Ali Babacan, "Yunanistan, Portekiz, İspanya gibi ülkeler kamu borç stoklarını bir an önce gözden geçirmeli, aksi takdirde bedelini herkes öder. İpin ucu kaçmadan tedbir alınmalı" diye konuştu.

TUSKON Genel Merkezi'nde TUSKON'un genişletilmiş yönetim kurulu toplantısına katılan Ali Babacan, toplantının ardından basın mensuplarını sorularını cevapladı. Toplantının son derece verimli geçtiğini ve ekonomik sorunların gündeme geldiğini aktaran Babacan, vergi uygulamalarında gri alanların ortadan kaldırılması ve mevzuatın netleştirilmesi konularında TUSKON üyelerine bilgi verdiğini belirtti. Babacan, konfederasyon yönetiminin hazırladığı istihdam önerilerini içeren dosyayı inceleyeceklerini ve üzerinde çalışacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"İstihdamla ilgili sıkıntılar var. İşverenlerin daha kolay eleman almaları ile ilgili konuları ele aldık. İşgücü piyasasındaki daha esnek bir yapıya nasıl kavuşuruz sorununu değerlendirdik. Üretim ve istihdam ağırlıklı konuları konuştuk. Bunu iş dünyası yapacak. Kamuya 20-30 bin adam almakla işsizlik sorununu çözemeyiz. Özel sektör ile beraber çalışarak konuşup tartışacağız. TUSKON'un da yer alacağı diğer ilgili örgütlerin yer alacağı bir çalıştay üzerinde çalışıyoruz. İş dünyası temsilcileri ile fikir jimnastiği yapmak için uygun bir zaman. Başbakan'ın geçen yıl açıkladığı istihdam paketinin ardından istihdamda 1 milyon 285 binlik artış oldu. Biz de istihdamı artırmak için yeni neler yapabiliriz konusunu ele alacağız. Ekonomik büyüme temeldir, ancak mikro ekonomik tedbirler önemli rol oynayacaktır" dedi.

Cihan 08.05.2010

Diğer Haberler
TUSKON Başkanı Meral: İthalatçılar Artık...
Haiti Depreminde Yardıma Koştunuz Yatırı...
Rusya ile Yapılan 17 Anlaşma 25 Milyar D...
Köşk'ten Tuskon'a İhracat Teşekkürü
Babacan: Türkiye'nin Finans Sektörünün Y...
Petrolü Bulan Uganda Türk Yatırımcıları ...
TUSKON'un Misafiri Yeni Zelanda Başbakanı
Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfe...
TUSKON'dan Anayasa Paketine Destek
Başbakan Tayyip Erdoğan, Tuskon Genel Ku...

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama