www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Basında Biz

Türk Yatırımları Kosova İçin Jeneratör Olacak

Asya, Afrika ve Pasifik bölgelerinden binlerce işadamını bir araya getiren Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), hedefleri araşma Balkan ülkelerini de dahil etti. Dernek bu kapsamda, Kosovalı üst düzey yöneticilerle bir araya gelerek yatırım imkânlarını masaya yatırdı. Türk işadamlarını ülkesine yatırım yapmaya davet eden Kosova Ekonomi Kalkınma Bakanı Başdanışmanı Frymezim Isufaj, Türk müteşebbislerin yapacağı yatırımların ülkesinde jeneratör görevi göreceğini dile getirdi. Isufaj, ayrıca yatırımların artmasıyla birlikte Kosova'da hem ekonomik hem de sosyal reformların hız kazanacağına dikkat çekti.

 

İşadamlarına seslenen Isufaj, özellikle Türk müteşebbislerin yatırımlarını ülke olarak çok önemsediklerini dile getirdi. Kosova'da mevcut hükümetin özelleştirmeye büyük önem verdiğini ve bu çerçevede birçok şirketin el değiştirdiğini kaydeden Isufaj, özellikle enerji, maden ve turizm alanında imkânlar olduğunu kaydetti.

 

TUSKON Başkan Yardımcısı Ahmet Ciğer ise demek olarak Kosova'ya yatırımı artırmayı öngördüklerini, bu anlamda ellerinden gelenin fazlasını ortaya koyacaklarını ifade etti. Ciğer, "İşadamlarrmız sadece dış ticaret için değil, yatinm için de ayn kıtalara ve ülkelere gidiyor." Dedi

 

Zaman 29.04.2011Formun Altı

Diğer Haberler
Stefan Fule, TUSKON'u Ziyaret Etti
Rızanur Meral İle Özel Röportaj
TUSKON Üyeleri Helal Parayla Bugünlere G...
İstanbul'da BM'nin düzenlediği EAGÜ Konf...
Kırgızistan'la Hedef 1 Milyar Dolar Ticaret
Türk Girişimcisiyle İsveç Finansmanı Bir...
Obama'dan Ticarete Tam Destek Var: İstan...
Türk İşadamlarından Sırbistan'a Çıkarma
Meral: Doğu-Batı Farkı, Türkiye'nin Tümü...
Türk İşadamlarından Kamboçya Ve Vietnam'...

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama