porno
TUSKON | TUSKON Üyeleri Helal Parayla Bugünlere Geldi
   www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Basında Biz

TUSKON Üyeleri Helal Parayla Bugünlere Geldi

TUSKON Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Sizler usulsüz kredilerle, iltimasla değil, kendi yağınızla kavrularak bugünlere geldiniz" dedi. Başbakan Erdoğan, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada "Sizler usulsüz kredilerle, usulsüz teşviklerle, kayırmalarla, iltimasla değil, kendi yağınızla kavrularak, yani helal parayla bugünlere geldiniz" dedi.

Erdoğan toplantıda Türkiye'nin tüm illerinde, büyük ilçelerinde, 162 dernek, 7 federasyon, 100 bin şirket ve 32 binden fazla üye sayısına ulaşan TUSKON, yöneticilerine hitap ederken, TUSKON ve diğer sivil toplum örgütlerinin, CHP'nin, MHP'nin, "onların sıranı dayadığı çetelerin baskısına, zulmüne karşı", Anadolu'nun isyanı, başkaldırısı olarak ortaya çıktığını, bugün Anadolu'dan, Trakya'dan yükselen sesin, aslında Türkiye'de statükoya, ayrımcılığa karşı, milli ve manevi değerlerin hor görülmesine karşı yükselen bir ses olduğunu anlattı. Derneğin, 2005 yılında kurulduktan sonra şu anda Anadolu'nun, Trakya'nın sesi, nefesi haline geldiğini, 81 ille kalmayıp dünyanın her ülkesine, uzak coğrafyalardaki memleketlere dahi ulaştığım ve bundan da büyük heyecan duyduklarını belirten Erdoğan, önümüzdeki hafta İstanbul'da yapılacak 'BM En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı'nda TUSKON’un özel sektör ayağım üstenmiş olmasından da ayrıca memnuniyet duyduğunu söyledi.

Bhutan, Kiribati, Nepal, Brundi gibi ülkelerden dahi işadamlarının Türkiye'ye gelecek olmasının TUSKON’un etki alanını, ulaşabildiği coğrafyaları net bir şekilde ortaya koyduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Bugün artık dünyada, askeri gücünüz, tüfeğiniz değil, ekonomik gücünüz, siyasi, diplomatik, kültürel gücünüz daha büyük anlam ifade ediyor. Bugünün dünyasında, toprakların fethi değil, gönüllerin fethi, gönüllerde bir yer edinmek, ünsiyet kazanmak, güven kazanmak her şeyin ötesinde anlam taşıyor" dedi.

TİKA, Kızılay, Dış Türkler Başkanlığı TRT’nin de bu doğrultudaki çalışmalarına değinen Erdoğan, hükümetin bu vizyonunun artık özel sektörle sivil toplum örgütleri tarafından da paylaşıldığını, TUSKON’un da bunun en bariz ve somut örneği olduğunu, gittiği hemen her ülkede bir TUSKON üyesiyle karşılaştığını, TUSKON'un yatırımlarını gördüğünü, gururlandığını anlattı. Tüm teşvik, kredi, bütün kayırmaların sadece belli bölgelerde toplandığı, belli kesimlere "peşkeş" çekildiği bir döneme karşılık olarak, Anadolu ve Trakya'nın gücünü, sermayesini, birikimini birleştirerek "ben de varım" diyerek sahnede yerini aldığını ifade eden Erdoğan, "Sizler, sırtınızı devlete dayamadan bugünlere ulaştınız. Sizler, usulsüz kredilerle, usulsüz teşviklerle, kayırmalarla, iltimasla değil, kendi yağınızda kavrularak, kendi imkanlarınızı kullanarak, yani helal parayla bugünlere geldiniz" diye konuştu.

40 bin yeni ihracatçı oluşturulacak TUSKON Başkanı Rızanur Meral TUSKON'un 2023 yılı için konulan 500 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalamak İçin gerekli olduğunu düşündüğü 40 bin yeni ihracatçıyı oluşturmaya soyunduğunu bildirdi. Meral, Türkiye'nin 2001 krizinden bu yana AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilen siyasi ve İktisadı reformlarla makro ekonomide hayal bile edilemeyecek basanlara imza attığını söyledi. "Bazı kesimlerin 2011 'de 'acaba popülist seçim politikaları uygulanır mı' gibi endişelerini, 2011 in ilk çeyreğindeki kamu maliyemizin ulaştığı rakamlar çürütmekte" diyen Meral "Bütçe açığı yüzde 3,5'a inmiş bir ülkenin kredi notunun niye 'yatırım yapılabilir' seviyeye artırılmadığı sorusu hepimiz için önem arz ediyor" diye konuştu.

Dünya 04.05.2011

Diğer Haberler
TUSKON, 60 Şirket İle Rusya'ya Çıkarma Y...
Afrika'dan 350 İşadamı 'Ticaret Köprüsü'...
Türk İşadamları Dostluk Elini Uzattı
İki Parlayan Yıldız Birlikte Küresel Kri...
Türkiye’nin Dinamik Yapısına Krizdeki Av...
Çinliler İle Ortak Yatırımlar Geliyor
Köprü Kuruldu, 300 Milyon Dolarlık Ticar...
Hindistan'ın Altyapı Projeleri Türk İşad...
TUSKON Orta Vadeli Plan'dan Memnun
İki Günde 25 Bin İş Görüşmesi Yapıldı 30...

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama