www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Basında Biz

Çağlayan: Yeni Dönemde Yatırım Avcılığı Yapacağız

Ekonomi Bakanı Çağlayan, bakanlığının yatırımcıları getirmek için avcı gibi çalışacağını belirterek, TUSKON üyelerini de aynı göreve davet etti.

EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin ekonomik gelişimini artırmak ve hedeflerine ulaşmasını sağlamak üzere yeni dönemde iş adamlarıyla birlikte 'yatırım avcılığı' yapacaklarını söyledi.

Bakan Çağlayan, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral ile beraberindeki heyeti bakanlıkta kabul etti. Meral, kabulde, Bakan Çağlayan'ı Ekonomi Bakanlığı'ndan dolayı tebrik ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Bakan Çağlayan'ın geçmiş bakanlığı döneminde TUSKON olarak çok güzel takım çalışması yaptıklarını belirten Meral, Bakan Çağlayan'ı iş dünyasının CEO'su olarak gördüklerini anlattı. Bakan Çağlayan'ın bakanlığı dönemi boyunca adeta evini ailesini unuttuğunu belirten Meral "Sayın Bakanım Türk sanayicisinin, ihracatçısının önünü açtınız. Yeni dönemde de yine Türkiye'nin üretim gücünü ve potansiyelini yeni pazarlara yönlendirerek Cumhuriyet tarihinin yeni bir ihracat rekorunu kıracağız, buna kararlıyız" dedi.

Ekonomi Bakanı Çağlayan da, Bakanlık olarak 'yatırım avcılığı' yapacaklarını, TUSKON'un dünyayla olan bağlantısı dikkate alındığında üyelerinin adeta birer 'yatırım avcısı' gibi çalışmasını istedi. Bu ayın 12'sinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Mısır'a gideceklerini bildiren Çağlayan, heyette, TUSKON, TİM ve TOBB'dan iş adamlarının de yer alacağını ve oradaki yatırımcılarla bir araya geleceklerini söyledi.

Star 07.09.2011

Diğer Haberler
İki Parlayan Yıldız Birlikte Küresel Kri...
Türkiye’nin Dinamik Yapısına Krizdeki Av...
Çinliler İle Ortak Yatırımlar Geliyor
Köprü Kuruldu, 300 Milyon Dolarlık Ticar...
Hindistan'ın Altyapı Projeleri Türk İşad...
TUSKON Orta Vadeli Plan'dan Memnun
İki Günde 25 Bin İş Görüşmesi Yapıldı 30...
Güney Amerika Ortak Pazarı İle Sta'yı Ba...
Amerika'da Balkan Rüzgarı
TUSKON Olarak Biz İş Birliğine Hazırız

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2011 Tasarım ve Programlama