www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

Merzifonlu İşadamlarından Avrasya Çıkarması

Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen Türkiye Avrasya 2. Dış Ticaret Köprüsü zirvesine 6 işadamı ile katıldı.

TUSKON'un organize ettiği 2. Avrasya Dış Ticaret Zirvesi'ne katılan MESİAD üyeleri, bir çok yabancı ülkenin işadamıyla iş görüşmelerinde bulunma fırsatı elde etti. TUSKON tarafından düzenlenen 1. Avrasya programına katılarak tecrübe kazanan Merzifonlu işadamları, ikinci program olan Türkiye-Avrasya Zirvesi'nde önemli iş bağlantıları kurdular.


MESİAD Genel Sekreteri Tahsin Kızıltaş, Avrasya Zirvesi'nin Merzifonlu işadamları adına çok verimli geçtiğini söyledi. Merzifonlu işadamlarının ticari bağlantılarını artırmak ve Merzifon'a yeni sanayi kollarını kazandırmak için daha önce de Avrasya Zirvesi'ne katıldıklarını ifade eden Genel Sekreter Kızıltaş, "Merzifonlu işadamlarımızla Tuskon tarafından düzenlenen Avrasya zirvesine katıldık. Üyelerimiz çok ciddi iş görüşmelerinde bulundular. Merzifon'un ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak görüşmeler ve toplantılar oldu. Tuskon'a böylesine organizasyonlar yaptığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Merzifonlu işadamlarından İbrahim Çerezci, TUSKON Zirvesi'nde bir çok ülke işadamıyla önemli görüşmeler yaptıklarını belirterek, "MESİAD'ın bir üyesi olarak katıldığım bu önemli zirvede Ülke tanıtım toplantılarına katıldım. Kendi iş alanımla ilgili önemli görüşmeler kurdum. Kazakistan, Moldovya ve Rusya işadamlarıyla çok ciddi iş bağlantılarımız oldu. İlimizin gelişimi için güzel adımlar atılıyor" dedi.

Bunun yanı sıra, İbrahim Çerezci, Moldovyalı işadamını Merzifon'a davet ederek üretim yerlerini bizzat görmesini isteyerek söz aldı. Tekliften memnun kalan Moldovyalı işadamı en kısa sürede Merzifon'a geleceğini belirtti. (Cihan Haber Ajansı) 08.12.2007 17:42

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama