www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

Erbaalı İşadamları Ekonomi Yazarlarıyla 2007 Yılını Değerlendirdi

Erbaa Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Metin Tütüncü yaptığı konuşma'da ''Günümüz rekabet koşullarında iç ve dış pazarlarda yer edinebilmek için üretimin ucuz ve kaliteli olması, bilgi ,teknoloji ve yeterli sermayenin bulunması gerektiğini söyledi.

Tokat'ın Erbaa İlçesinde ESİAD ve Dünya Gazetesinin organizesiyle "Türk Ekonomisinin 2007 Yılı Değerlendirmesi ve 2008'e Bakış" konulu panel düzenlendi. Erbaa Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen panele Erbaalı sanayici ve işadamları büyük ilgi gösterdi.


ESİAD Başkanı Metin Tütüncü yaptığı konuşma'da ''Günümüz rekabet koşullarında iç ve dış pazarlarda yer edinebilmek için üretimin ucuz ve kaliteli olması, bilgi ,teknoloji ve yeterli sermayenin olması gerekir.

Bu nokta da iş adamlarımıza ESİAD olarak, bir taraftan sektörel toplantılar, konferanslar, paneller seminerler, kurslar düzenleyerek bilgi dağarcığının gelişmesine katkı sağlamaya, diğer taraftan da çeşitli ülkelere geziler düzenleyerek girişimcilerimizin dış ticaret kapasitesinin yükseltilmesine çalışıyoruz'' dedi.

Erbaa Kaymakamı Sabri Başköy konuşmasında ''Mayıs 2008 de Erbaa organize sanayi bölgesi tam teşekküllü olarak faaliyete geçecektir Devletimizin bu yatırımının maliyeti 7,5 milyon Ytl'dir.Devlet yapması gerekeni yapmış organize sanayiyi ve bunun alt yapı hizmetlerini kurmuştur Yatırımcı çantasını alıp gelecek bedava olan arsa ve hazır olan alt yapı üzerine tesisini kuracaktır. Ayrıca Erbaa ilçesinin dışarıda daha fazla tanıtılmaya ihtiyacı vardır çünkü buradaki imkanlar çok bilinmiyor.''

Prof Dr. Erdoğan Alkin ise, '' 2007 yılının seçimler dolayısıyla durgun geçtiğini ancak 2008' den umutlu olduklarını, istikrarın önemli olduğunu bunun da ekonomiye önemli bir ivme kazandıracağını'' belirtti.

Panele Erbaa Kaymakamı Sabri Başköy, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Daire müdürleri,Erbaalı Sanayici ve İşadamları katıldı. (Cihan Haber Ajansı) 30.12.2007

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama