www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Tüm Faaliyetler

1. Olağan Genel Kurul
19.03.2006 - 19.03.2006


İş dünyasının güçlü desteğini arkasına alara k yola çıkan TUSKON, 1. Olağan Genel Kurulu'nu 19 Mart 2006 tarihinde İstanbul Polat Renaissance Oteli'nde geniş ve seçkin bir daveti i topluluğunun katılımıyla gerçekleştirdi.

Türkiye işadamları
ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun 1. Olağan Genel Kurulu, hükümet üyelerini, siyasi partilerin temsilcilerini, yerel yöneticilerimizi, yabancı diplomatları ve çok sayıda işadamımızı buluşturdu. Genel kurula TBMM Başkanı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve iskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, BBP Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, CHP İstanbul
Milletvekili Şükrü Elekdağ, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, MÜSAD Başkanı Ömer Bolat, ASKON Başkanı Mustafa Koca, TÜGİK Başkanı Erhan Özmen, Rusya, Nijerya ve Lituanya’nın Ankara Büyükelçileri, ticari ataşeler, çok sayıda milletvekili, valiler, belediye başkanları ile ticaret ve sanayi odaları başkanları katıldı.

Ayrıca 78 il ve 46 ilçeden TUSKON'u meydana getiren federasyon ve derneklerin
   
başkan ve üyelerinden oluşan bini aşkın girişimcinin de bulunduğu toplantı, TUSKON Tanıtım Filmi'nin gösterimiyle başladı. Ünlü oyuncu Kenan Işık'ın sunduğu programın açılış konuşmasını TUSKON Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral yaptı. TUSKON'un Türkiye'nin en yaygın sivil toplum kuruluşu olarak hayata başladığına dikkat çeken Meral, "Konfederasyonumuz, Türkiye iş dünyasının gelişimine ve geliştirilmesine yönelik öncü ve girişimci bir rol üstlenecektir. Tüccar ve sanayicilerimizi küresel birer oyuncu haline getirmek ve ekonomimizin altyapısını
destekleyerek, hem işadamlarımızın hem de ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek öncelikli amaçlarımızdır" diye konuştu. Meral, Türkiye'nin gelişimine katkısını ortaya koyan tüm kesimlerle uyum içinde faaliyet göstereceklerinin de altını çizdi. Meral'in ardından söz alan siyasi parti başkanları, bakanlar ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, TUSKON'a çalışmalarında başarılar diledi.
Genel kurulda y apılan seçimde konfederasyonun yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlendi.


 ç è 
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama