porno
TUSKON | Türkiye Avrasya Dış Ticaret Köprüsü Programı 2
   www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Türkiye Avrasya Dış Ticaret Köprüsü Programı 2

TÜRKİYE AVRASYA DIŞ TİCARET KÖPRÜSÜ-2
 
İstanbul, 04–05 Aralık 2007
 
Global rekabet, büyük düşünmeyi, ölçek ekonomilerinin bölgesel bazda kurulmasını gerektirmekte, bölgesel işbirliği uluslararası rekabette ayakta durmanın koşulu haline gelmektedir. Daha da önemlisi, Avrasya ülkeleri işadamları bugün artık yatırım yapmak için Türkiye’ye gelmeye başlamışlardır.

 
Yatırımlara baktığımızda, tekstil-konfeksiyon, gıda, turizm, iletişim, mağazacılık, eğitim, inşaat malzemeleri, mobilya, bankacılık, elektronik gibi pek çok sektörde toplam değeri 8 milyar doların üzerinde yatırım gerçekleştirilmiş; işadamlarımız, bulundukları ülkelerde katma değer üreterek, istihdam sağlayarak, vergi ödeyerek katkıda bulunmuşlardır. 
 
  
   
 Avrasya ülkeleri ile ekonomik ilişkilere büyük önem veren TUSKON, ihracat, ithalat, imalat ve distribütörlük gibi ticari açılımların geliştirilmesi amacıyla 04–05 Aralık 2007 tarihlerinde “TÜRKİYE – AVRASYA DIŞ TİCARET KÖPRÜSÜ 2” programını organize ediyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın ve T.C.Dış İşler Bakanlığının desteğiyle WOW CONVENTION CENTER da gerçekleştirilecek program çerçevesinde özellikle geçen sene olduğu gibi ikili iş görüşmelerinin yapılması hedefleniyor

Avrasya bölgesinde yer alan 12 ülkeden (Rusya Federasyonu, Ukrayna, Moldova, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Tacikistan, Moğolistan, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan) 500 iş adamının ülkemize davet edilerek 1200 Türk işadamı ile ikili iş görüşmeleri yapması hedeflenmektedir. Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü-2 programı kapsamında ilgili ülkelerden bakan, üst düzey bürokrat ve etkin gazetecilerden oluşan toplam 72 kişilik bir protokol heyetinin de ağırlanması planlanmaktadır.
 

Doğu Avrupa’dan Pasifik Okyanusu’na kadar uzanan geniş Avrasya bölgesi, sahip olduğu ekonomik potansiyel nedeniyle dünyanın yükselen ekonomik güçlerinden birine dönüşüyor. Yaklaşık 23 milyon kilometrekarelik alana yayılan bölgede 350 milyona yakın nüfus, 1,2 trilyon dolarlık toplam milli gelir ve 700 milyar dolarlık ticaret hacmi söz konusu. Ayrıca bölge, petrol ve doğalgaz ağırlıklı doğal kaynaklarıyla güçlü bir ekonomik potansiyele sahip. Türkiye ise Avrupa Birliği süreci, hızlandırılan özelleştirme çalışmaları ve yapısal reformlarla bugün dünyanın en çarpıcı büyüme rakamlarını açıklayan ülkelerin arasında bulunuyor. Ülkemiz 180 milyar dolarlık dış ticaret hacmiyle de dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yer alıyor. İhracatının yüzde 90’ını sanayi ürünlerinin oluşturduğu ülkemizin özellikle tekstil, otomotiv, makine, demir çelik, gıda sektörleri ve müteahhitlik hizmetlerinde gelişmiş bir yapısı ve uluslararası tecrübesi var. Dünyanın pek çok ülkesiyle ticari ilişkilerini genişleten Türkiye, şimdi Avrasya ülkeleriyle de iş tabanını geliştirme arzusunda. Bugün Türk şirketlerinin Avrasya ülkelerinde 8 milyar doları aşan doğrudan yatırımı söz konusu. Ayrıca Türk müteahhitleri bölgede değeri 35 milyar dolara ulaşan 1700’ü aşkın projeyi yürütüyor.
 

Türkiye ve Avrasya arasında neredeyse her sektörde ihracat ve ithalatın yanı sıra ortak üretim gibi çok geniş yelpazede ikili işbirliği imkânlarını geliştirmek mümkün. Gerek Türkiye gerek Afrika ülkeleri arasındaki ticari işbirliği ufku zengin seçeneklerle çok açık görünüyor. TUSKON olarak, “TÜRKİYE – AVRASYA DIŞ TİCARET KÖPRÜSÜ 2” programımızla iki tarafın girişimcilerini bir araya getirerek, bu seçenekleri değerlendirecek bir zemin oluşturmak istiyoruz.

 

STANT BAŞVURULARINIZ İÇİN

Talha Sarıarslan
Tuskon Organizasyon Koordinatörü
Tel: 212 368 81 10
Gsm: 533 306 77 90
Mail: talha@tuskon.org

 STANTLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN

Türkiye Avrasya Dış Ticaret Köprüsü Programı 2006
Diğer Duyurular
Gelişen Sekiz Ülke (D-8) “II. Sanayi Bak...
Vize Kolaylığı Çalışmaları Hakkında Duyuru
Irak Yatırımcı Bekliyor
Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Federa...
Anadolu Girişimci İşadamları Derneği'nin...
Türkiye-Orta ve Doğu Avrupa Dış Ticaret ...
İŞHAD SEMİNER “DTM Yurtdışı İnşaat Sektö...
İstihdam Garantili Satış Ve Pazarlama El...
TUSKON'a Nasıl Üye Olunur ?
TÜRKİYE - ÇEK Cumhuriyeti Ticaret Köprüsü
ABD Pazarı ve Giriş Stratejileri Seminer...
MARİFED'le bölgesel potansiyelimizi keşf...
ESİDEF İş Gelliştirme Platformu,03–04 Ka...
Türkiye Rusya İş Forumu, 25-27 Eylül 200...
Türkiye-Kazakistan İş Forumu - 5-9 Eylül...
MARİFED İş Geliştirme Platformu 2007-8–9...
Türkiye Afrika Dış Ticaret Köprüsü Progr...

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama