www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
İşadamlarımız çantasını eline alıp dünyayı gezmeli

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekler Federasyonu (DASİDEF) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Urvasızoğlu, `Zaman oturma zamanı değil. İşadamlarımız çantasını eline alıp dünyayı gezmeli` dedi. Bitlis İşadamları ve Sanayiciler Derneği (BİSİAD), sanayici ve işadamlarını yemekte buluşturdu.

Yemekte yapılan konuşmalarda, Bitlis`te yoksulluk ve işsizliğin hakim olduğu belirtilerek, işadamlarının el ele verip kalkınmayı sağlaması gerektiği kaydedildi. Urvasızoğlu, konuşmasında, Türkiye ve dünya ekonomisinde gözle görülür gelişmeler olduğunu, Doğu Anadolu olarak gelişen Türkiye ekonomisine ayak uyduramayan bir bölgenin içinde olduklarını ifade ederek, `Biz bu bölgenin insanları olarak bu vatanın gerçek sahipleri ve gerçek yerlileri olarak, birilerinin dediği gibi `Doğu Anadolu`dan birşey olmaz. En iyisi siz burayı terk edin` diyenlere karşı hayır biz buralıyız, biz kendi topraklarımızda ekmeğimizi kazanacağız, bu kutsal vatanımızın da bekçisi olacağız diyoruz` şeklinde konuştu. Urvasızoğlu, salonda bulunan Bitlisli işadamları ve sanayicilere seslenerek, `Artık oturmanın zamanı bitmiştir. Yeni açılımlar yapmalısınız. Artık çantanızı elinize alarak gezmenin zamanı gelmiştir. Bölgenin kalkınması için hep birlikte hareket etmeliyiz. Bitlis`ten gelebilecek her türlü uygun projeye DASİDEF ve TUSKON olarak destek vereceğiz. Yeter ki siz ayakları üstüne basan projeler ile bizlere gelin` ifadelerini kullandı.

Vali Mevlüt Atbaş da, Bitlis`te kişi başına düşen gelirin Türkiye ortalamasının üçte biri olduğunun altını çizerek, `Bitlis Türkiye`de en geri kalmış iller arasında sondan 3`üncü. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye`de de kalkınmada önemli değişiklikler meydana gelmektedir. Artık devlet aktif bir kalkınma faktörü olmaktan elini çekmektedir. Bunun yerini toplum kaynaklı girişimler almaktadır. Bunun başında da sermaye sahibi işadamları gelmektedir. İşadamları yaptıkları yatırımlarla istihdam ve iş alanları yaratmaktadırlar. Bu da kalkınmaya önemli katkılar sağlamaktadırlar` dedi.

BİSİAD Başkanı Ayetullah Şimşek de, Bitlis`in sosyal ve ekonomik altyapısını hazırlamak, üyelerine ve yerel yönetimlere işlerinde yardımcı olmak amacında olduklarını ifade etti. Şimşek, şöyle dedi:`Bu görüşmeler neticesinde öne çıkan konular, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, inanç turizmi ve yeraltı kaynaklarının değerlendirilmesi olmuştur. Bu ve bunun gibi konularda kendi öz kaynaklarımızın yatırıma dönüştürülmesi için DASİDEF ve TUSKON üyelerinin de desteklerini bekliyoruz.` Bitlis Polisevi`nde verilen yemeğe, Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş`ın yanı sıra Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekler Federasyonu (DASİDEF) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Urvasızoğlu, 100`ün üzerinde sanayici ve işadamı katıldı.

08.02.2007

2007-02-08 19:10:47 Yeni Şafak

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47 
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti
Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi TUSKON'u Ziyaret Etti
Kırgızistan Başbakanı, TUSKON'un Düzenlediği Türkiye-Kırgızistan İş Forumuna Katıldı
Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ziyareti
Zanzibar’da Yatırım İmkânları Semineri
TUSKON’un Düzenlediği BM LDC Konferansı Gala Yemeğinde Konuşan Babacan: 44 Milyon Kişi Açlık Sınırı Altında

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama