www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Hedefimiz Türkiye'yi Ekonomik Anlamda Dünyanın Lider Ülkelerinden Biri Haline Getirmek

Türkiye işadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Türkiye çapında yaptığı tanıtım toplantılarından birini Nevşehir'de gerçekleştirdi. Siyaset ve bürokratların yanı sıra sanayicileri biraraya toplayan tanıtımda, Boydak Holding Yönetim Kurulu başkanı Hacı Boydak, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Cumhurbaşkanlığı için en ideal adayın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül olduğunu belirterek, bunu gönülden desteklediğini söyledi.

Kapadokya Dedeman Otel'de düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ,TUSKON'un ülke genelindeki 124 işadamı derneğinin en üst yönetim birimi olduğunu belirtti. Amaçlarının esnaf, sanayici, ihracatçı ve iş adamları olarak Türkiye'yi ekonomik anlamda dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek olduğunu vurgulayan Meral, "Türkiye işadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu, 2005 yılında İstanbul'da kurulan ve ülke çapında yayılmış bölgesel iş dünyası federasyonlarının oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur. TUSKON, bugün 124 işadamı derneği bünyesinde faaliyet gösteren 9500 işadamını temsil ediyor. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere oluşturulan işadamları derneklerinin üst kuruluşu olarak TUSKON olarak ticaret ve sanayi hayatımıza yönelik bilimsel ve akılcı yöntemler geliştirerek, işletmelerimizi ve girişimlerimizi global iş dünyasının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Toplantıya katılan Boydak Holding Yönetim kurulu Başkanı Hacı Boydak da her alanda olduğu gibi ekonomik alanlarda da sivil toplum mekanizmalarının daha etkin hale getirilmesinin, ekonomik alanlar başta olmak üzere her alanda gelişme ve planlı kalkınmanın önemli basamakları arasında yer aldığını söyledi. TUSKON'un da bu hedeflere bağlı olarak ülke genelinde ciddi bir yapılanma içerisinde olduğunu kaydeden Boydak, ekonomik alanda yapılan her şeyin Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

KRİZ BEKLENTİSİNDE DEĞİLİZ, HERKES İŞİNE GÜCÜNE BAKSIN"

Konuşmasında, 2007 yılı beklentilerini de aktaran Boydak, şunları söyledi: "İş adamları olarak işimiz gücümüze bakmalıyız. Dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok. Bir kısım çevreler 2007 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler dolayısı ile kriz edebiyatı yapıyorlar. 1994 yılında ortaya çıkan ve Türk ekonomisini derinden etkileyen dövizi patlatan, işleri bitirme noktasına getiren kriz benzeri bir tablo ortaya koymaya çalışıyorlar. Ben bunlara inanmıyorum 2007 yılının ekonomik anlamda iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Türkiye, ilk kez Cumhurbaşkanını seçmiyor, daha önce de cumhurbaşkanları seçildi. Seçim öncesine baktığımız zaman her seferinde bu tür kriz senaryolarının yazıldığını görüyoruz. Ama hiç biri gerçekleşmemiş, bu sefer de aynı durum olacak, zamanı gelince demokratik usuller çerçevesinde yeni cumhurbaşkanı seçilecek. İşadamları olarak yeni cumhurbaşkanının seçimine odaklanmak yerine işimize gücümüze bakmalıyız. Nasıl daha çok yatırım yapar, istihdam oluşturur ve ülkemize daha yararlı nasıl hareket edebiliriz ? Bunun yollarını araştırmalıyız."

"BOYDAK HOLDİNG'İN 2007 CİRO HEDEFİ 2 MİLYAR DOLAR"

Toplantıda, Holding'in 2007 yılı ciro hedefi ile ilgili olarak açıklama yapan Hacı Boydak, Holding'in hedefini 21 Mart'ta yapacakları bir toplantı ile belirtmek istediklerini, ancak buradaki samimi topluluğu görünce açıklamak istediğini ifade ederek, Boydak Holding'in 2007 yılı ciro hedefinin 2 milyar dolar olduğunu kaydetti. Boydak, şöyle dedi:

"Bizi takip edenler bilirler, 2005 yılından itibaren ciro hedefimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz ve hepsini de tutturduk. 2005 yılı hedefimiz olarak 1.5 milyar dolar demiştik. 1,550 milyar dolar oldu 2006 yılı hedefimizi 1.800 milyar dolar olarak açıklamıştık ve bu aynen gerçekleşti. İnşallah 2007 hedefimizi de tutturacağız. 2 milyar dolar Türkiye ölçeklerinde büyük bir rakamdır. Ama dünya ölçeklerinde bir anlam ifade etmemektedir. Amerika'da bir şirket 400 milyar dolar ciro yapmaktadır, bu rakam nerede ise Türkiye nin milli gelirine eşittir."

http://www.istegundem.com 05 Mart 2007 Pazartesi 00:21

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama