www.tuskon.org |  |
Bakanları buluşturan zirve

Bakanları buluşturan zirve

İş dünyasının güçlü desteğini arkasına alarak yola çıkan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), 1. Olağan Genel Kurulu`nu 19 Mart 2006 tarihinde İstanbul Polat Renaissance Oteli`nde yaptı.


Yazı boyutunu büyütmek için Genel kurula TBMM Başkanı Bülent Arınç, Eğitim, Çalışma ve Bayındırlık Bakanları, siyasi partilerin genel başkanları, çok sayıda milletvekili, yabancı diplomatlar, sanayi ve ticaret odası başkanları ve bini aşkın davetli işadamı katıldı. Ülke çapına yayılmış 120 iş hayatı derneği ve 9 bin girişimciyi temsil eden Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu, 1. Olağan Genel Kurulu`nu kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirdi. TBMM Başkanı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, BBP Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Rusya, Nijerya ve Litvanya`nın Ankara Büyükelçileri, çok sayıda milletvekili ve 20 ilin ticaret ve sanayi odaları başkanları katıldı. Ayrıca 76 il ve 45 ilçeden TUSKON`u meydana getiren federasyon ve derneklerin başkan ve üyelerinden oluşan bini aşkın girişimcinin de bulunduğu toplantı, TUSKON Tanıtım Filmi`nin gösterimiyle başladı. Ünlü oyuncu Kenan Işık`ın sunduğu programın açılış konuşmasını TUSKON Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral yaptı.

TUSKON`un Türkiye`nin en yaygın sivil toplum kuruluşu olarak hayata başladığına dikkat çeken Meral, `Konfederasyonumuz, Türkiye iş dünyasının gelişimine ve geliştirilmesine yönelik öncü ve girişimci bir rol üstlenecektir. Tüccar ve sanayicilerimizi küresel birer oyuncu haline getirmek ve ekonomimizin altyapısını destekleyerek, hem işadamlarımızın hem de ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek öncelikli amaçlarımızdır` diye konuştu. Meral, Türkiye`nin gelişimine katkısını ortaya koyan tüm kesimlerle uyum içinde faaliyet göstereceklerinin de altını çizdi. Meral`in ardından söz alan siyasi parti başkanları, bakanlar ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, TUSKON`a çalışmalarında başarılar diledi. Genel kurulda yapılan seçimde konfederasyonun yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlendi. TUSKON`un başkanlığına ise Rızanur Meral getirildi.

 Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), ülke çapına yayılmış bölgesel iş dünyası federasyonlarının oluşturduğu bir sivil toplum örgütü olarak İstanbul`da kuruldu. Konfederasyon, Türkiye`nin coğrafi dağılımı doğrultusunda Marmara, Ege, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi`ndeki MARİFED, ESİDEF, KASİF, ANSİFED, BİRSİAD, DASİDEF ve GÜNSİAF federasyonlarının birleşmesiyle oluştu. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere kurulan işadamları derneklerinin üst kuruluşu olarak TUSKON, ticaret ve sanayi hayatımıza yönelik bilimsel ve akılcı yöntemler geliştirerek, işletmelerimizi ve girişimcilerimizi global iş dünyasının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor. TUSKON, bu doğrultuda işadamlarımızın uluslararası pazarlardaki tecrübelerinin paylaşılması ve yeni iş fırsatlarının oluşturulması yolunda öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor.

Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå