www.tuskon.org |  |
Bülent Arınç: Rejim elden gidiyor diyenler vazgeçsinler

TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugüne kadar 10 cumhurbaşkanı seçen Meclis'in 11'inci cumhurbaşkanını da seçeceğini belirterek, “Rejim elden gidiyor, devlet yıkılıyor havaları, memleket tehlikede havaları doğru değildir. Bu korkuları yayan insanlara da fayda sağlamaz” dedi.

TUSKON'A bağlı Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği’nin, ‘Yılın devlet adamı’ seçtiği Bülent Arınç, ödülünü almakz üzere bugün kente geldi. Arınç, D-100 karayolu Bolu Dağı Geçişi’nde karşılandı. Buradaki İsmail’in Yeri adlı et lokantasında öğle yemeği yiyen Bülent Arınç, ardından Düzce Sanayi ve İşadamları Derneği’nin hizmet binası açılışına katıldı.

Bülent Arınç, gazetecilerin cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik sorularını yanıtlayan Arınç, “Anayasa maddeleri cumhurbaşkanı ne zaman seçilir, nasıl seçilir, kim nasıl aday olur, hangi turda ne kadar oy gerekir, bunu bütün teferruatı ile belirlemiştir. İlkokul çocuğu bile bu maddeleri okuyunca cumhurbaşkanının nasıl seçileceğini bilir. Bilmemek için hiçbir sebep yok. Anayasa da bütün teferruatı ile yazan tek konuda budur. Demek ki hiçbir tereddüte yer bırakmayacak şekilde cumhurbaşkanı seçimi yapılacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı adaylarının günü geldiğinde belli olacağını kaydeden Bülent Arınç, “Kimse bundan olağanüstü bir heyecan duymasın. Kimse bundan bir endişeye kapılmasın. Bu parlemento 10 cumhurbaşkanı seçti, 11'incisini de 15'incisini de seçerek gereğini yapacak” diye konuştu.

Herkesin sakin olması ve endişeye kapılmamasını isteyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kavga, gürültü, heyecan, korku, hiçbir zaman gerekli değildir. Rejim elden gidiyor, devlet yıkılıyor havaları, memleket tehlikede havaları doğru değildir. Bu korkuları yayan insanlara da fayda sağlamaz. Türk halkı bilinçlidir. Günü geldiğinde adaylar belli olur, günü geldiğinde sandık ortaya çıkar. Adaylar da milletin temsilcilerinden gerekli oyları alır ve inşallah Türkiye, 16 Mayıs’ta yeni cumhurbaşkanından gurur duyar.”

Kendilerini rejim muhafızı görenlerin, ‘Havalar nasıl’ denildiğinde ‘Rejim elden gidiyor’ dediğini ileri süren Bülent Arınç, “Artık bu yoldan vazgeçsinler. Artık sürece giriyoruz. Bir ay sonra adaylar açıklanır. Seçimlere geçeriz. Türkiye’nin her yerinde toplar atılmaya başlar. Yeni cumhurbaşkanı yeminini eder ve göreve başlar. Bu kadar basit. Ben Meclis Başkanı olarak, endişe duymuyorum. Siz niye endişe duyuyorsunuz.”

TUSKON'a bağlı olan Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği, toplam 111 üyesinden 105'inin oyu ile Bülent Arınç'ı ‘Yılın devlet adamı’ seçti. Dernek Başkanı Eyüp Çakır, Bülent Arınç’a plaket ve yağlı boya bir manzara resmi hediye etti.
 
                                           Mutlu YUCA- Hasan KAYA- Koray YILMAZDEMİR/DÜZCE, (DHA)
                                                                                              17  March 2007, Hürriyet
Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå