www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Avustralya bitkisi GAP yolunda

Türkiye ile Pasifik bölgesi arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi için Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON ) tarafından organize edilen `Pasifik Zirvesi `nde , Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP ) bölgesine dönük projeler gündeme geldi.


Avustralya `daki Türk işadamları tarafından geliştirilen ve kenevirgillerden `Hemp` adlı bir bitkinin yetiştirilmesini içeren projenin tanıtımı için Sovereiguty Group yöneticisi John Kyriakidis ile birlikte zirveye katılan Avustralya Türk İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Karamemiş , Türkiye `nin tarımının kalkınması için bu projeyi getirmek istediklerini belirtti. Kyriakidis`in verdiği bilgilere göre; ana yurdu Avustralya olan bitki, kesilip parçalandıktan sonra yıkanıyor ve buradan elde edilen sıvı, kozmetik endüstrisinde kullanılabiliyor. Geri kalan maddeden ise, pamuk ipliği elde edilen makinelerde işlenecek pamuğa alternatif bir ürün ortaya çıkıyor.


GAP İdaresi Başkanı Muammer Yaşar Özgül `e anlatılan ve beğenilen projenin yarın günü Ankara `da tanıtılacağı bildirildi. Bitkinin özellikle kullanılmayan tarım alanlarında ekilerek, bölge insanına istihdam ve yeni bir gelir kaynağının oluşturması bekleniyor. Zirveye katılmak için İstanbul `a gelen Papua Yeni Gine Dış Ticaret Müsteşarı Dr . Willie Ako ise, ülkesinde zengin altın madenlerinin bulunduğunu belirterek, `Ticaret Bakanlığı `ndan izin alıp 20 bin dolarlık ücretini yatıranlar, şirket kurup altın toplayabiliyor` dedi .


CHENEY MADEN İŞİ YAPIYOR


Şirket açanların madenci köylülerinden altın toplayıp yurtdışına satabildiklerini aktaran Ako , ülkesinde şirket kurup maden işi yapanlar arasında ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney `in de olduğunu söyledi.

2007-04-09 05:01:38 Bugün

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama