www.tuskon.org |  |
TUSKON, işadamlarını dünya piyasalarına açmakta kararlı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Türk işadamlarının dünya piyasasına açılmada geç kaldığını belirterek, TUSKON olarak bu geç kalmışlığı ortadan kaldırmak için gayret gösterdiklerini ifade etti. Meral, "İşadamlarımızla sık yapacağımız bilgi paylaşımları ile çok daha iyi işleri başaracağımıza inanıyorum." dedi.


TUSKON'a bağlı MARİFED ve KİAD derneklerinin Kırklareli'nde düzenlediği toplantıya Vali Coş ve Belediye Başkanı Çağlayan'ın yanı sıra birçok sanayi ve ticaret odası temsilcileri ile işadamları katıldı.

Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) Başkanlar Kurulu Toplantısı, Kırklareli Akkuş Kaya Otel'de gerçekleştirildi. Burada düzenlenen programda konuşan TUSKON Başkanı Rızanur Meral, yaptıkları faaliyetler ile artık dünyada iş yapabilme cesareti gösteren Türk işadamlarının da olduğunun görülmeye başlandığını aktardı. Meral, "Buradaki ve diğer toplantılarımızdaki işadamlarımızla yapacağımız bilgi paylaşımları ile çok daha iyi işleri başaracağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu. Kırklareli'nde böyle bir toplantının yapılmasını memnuniyetle karşıladığını ifade eden Vali Hüseyin Avni Coş da, "Biz idare olarak her zaman işadamlarımızın yanındayız." dedi. Üreticinin artan maliyetler sebebiyle rekabet edemediğini söyleyen Vali Coş, "İşadamları tarafından önerilen bölgesel veya sektörel asgari ücretin değiştirilmesi konusunun tartışılmasını istiyorum. İstihdam sorununu çözecek olan işadamlarımıza her türlü hizmeti sunmak arzusundayız." diye konuştu. Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan da şehrin sanayici ve işadamı yönünden arzulanan derecede yeterli olmadığını ifade ederek, organizasyonu yapan Kırklareli İşadamları Derneği'ni (KİAD) kutladı.

Başkan Çağlayan, il dışından gelecek olan işadamı ve sanayiciye her türlü katkıda bulunacaklarını ifade ederek, "Yeter ki kendileri iyi niyetli olsunlar. İnşallah ilimizde yatırım yaparsınız, bu da bizlere mutluluk verir." dedi. MARİFED Başkanı Ahmet Ciğer ise Kırklareli'nde toplanmaktan son derece memnunluk duyduklarına işaret etti. Ahmet Ciğer, "Bizlere bu imkanı sağlayan KİAD olmak üzere herkese teşekkür ederiz. Burada yapacağımız Organize Sanayi Bölgesi gezisi de üyelerimizin fikir edinmesi bakımından iyi olacaktır. Avrupa Birliği'ne yakın olması dolayısıyla Kırklareli'nin gelecek vaat eden bir il olduğu sözüne katılıyorum. Balkanlarla ilgili olarak da derneklerimiz araştırmalar yapıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde buralarla ilgili yatırımlarımız gerçekleşecektir." şeklinde konuştu. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Buzol da özellikle TUSKON'un yurtdışı etkinliklerindeki başarılarını bildiğine işaret ederek, şöyle konuştu: "Kırklareli, Türkiye'de Avrupa Birliği'ne en uzun kara sınırı olan bir vilayet. Dereköy sınır kapımız 40 kilometre ötede. Yani AB, ilimize 40 kilometre ötede yer alıyor. Kırklareli'ne gelecek yatırımcı ve işadamlarımıza kucak açıyoruz. İyi bir organize sanayi bölgemiz var. Eğitim seviyesi yüksek bir halkımız var."


Abdurrahim Turan
26 Nisan 2007, Perşembe

Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå