www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Marmara Sanayicisi Bilecik'te Buluştu

Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED), bu ayki Başkanlar Kurulu toplantısını, Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (BİSİAD) evsahipliğinde Bilecik'te yaptı. Başkanların toplantısının ardından, Bilecik ekonomisi ele alındı. Çoğunluğu İstanbul'dan gelen derneklere, Bilecik'in ekonomik potansiyeli anlatıldı ve şehre yatırım yapmaları çağrısında bulunuldu.


Bilecik Birinci Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Subaşı Restouran'ta kahvaltı ile başlayan toplantı, daha sonra BİSİAD fuar alanın gezilmesi ve ardından görüşmelere geçilmesi ile devam etti. MARİFED Başkanları, bağlı bulundukları Konfederasyon olan TUSKON tarafından düzenlenen organizasyonları ele alırken, illerdeki ve bölgelerdeki yatırım fırsatları, üyeler arası ticari ilişkiler ve gündemdeki diğer maddeler ele alındı.

Marmara sanayicisi, Bilecik''te buluştu Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARIFED), bu ayki başkanlar kurulu toplantısını, Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği''nin (BİSİAD) ev sahipliğinde Bilecik''te yaptı. Çoğunluğu İstanbul''dan gelen derneklere, Bilecik''in ekonomik potansiyeli anlatılarak şehre yatinm yapmaları çağrısında bulunuldu.

Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED), bu ayki Başkanlar Kurulu toplantısını, Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği''nin (BİSİAD) ev sahipliğinde Bilecik''te yaptı. Başkanların toplantısının ardından, Bilecik ekonomisi ele alındı. Çoğunluğu İstanbul''dan gelen derneklere, Bilecik''in ekonomik potansiyeli anlatılarak şehre yatırım yapmaları çağrısında bulunuldu. Bilecik 1. Organize Sanayi Bölgesi''nde bulunan Subaşı Restaurant''ta kahvaltı ile başlayan toplantı, daha sonra BİSİAD fuar alanının gezilmesi ve ardından görüşmelere geçilmesi ile devam etti. MARİFED başkanları, bağlı bulundukları konfederasyon olan TUSKON tarafından düzenlenen organizasyonları ele alırken, illerdeki ve bölgelerdeki yatırım fırsatları, üyeler arası ticari ilişkiler ve gündemdeki diğer maddeler ele alındı.

MARİFED Başkanlar Kurulu toplantısının ardından ise, Bilecik ekonomisinin ele alındığı toplantıya geçildi. BİSİAD Başkanı İsmail Hakkı Doğan, Bilecik''in önemli bir geçiş noktası üzerinde yer aldığını hatırlatarak, İstanbul, Bursa, İzmit, Eskişehir gibi sanayi merkezlerine yakınlığı ile dikkat çektiğini anlattı. Şehrin sanayi altyapısının önemli ölçüde tamamlandığını ifade eden Doğan, "İlimiz, son yıllardaki hızlı değişim ve gelişim sürecinde, kendi teşvigini kendisi oluşturmuştur. Yatırımcılara yönelik uygulanan teşvik edici politikalar, kurulan 3. Organize Sanayi Bölgesi, hava, kara ve demiryolu ulaşımın- daki kolaylıklar, limanlara yakınlık ve ucuz arsa, bu teşviklerin başında geliyor. Sanayie doymuş ve alternatif açılım arayan Marmara Bölgesi sanayicisi için Bilecik bulunmaz bir alternatiftir. Biz de BİSİAD olarak yatırımcımızın ermindeyiz." diye konuştu. BİSİAD Başkan Yardımcısı Yusuf Subaşı ise, Bilecik''in yatırım fırsatları ve özellikle 3. OSB üzerinde durdu. 3 OSB''nin bölgedeki sanayiciler için önemli bir yatırım alanı olduğunu kaydeden Subaşı, BİSİAD olarak yatırım yapmak isteyenlere yardımcı olacaklarını söyledi.

MARİFED Başkanı Ahmet Ciğer de, İstanbul''un artık dolduğunu, dışarı çıkması gerektiğini vurgulayarak, Bilecik''in önemli bir alternatif olduğunu söyledi. Sanayide yatırım yapacak yer bulmanın bundan sonra daha büyük sorun olacağına işaret eden Ciğer, yatırımcıların Bilecik''i değerlendirmesini önerdi. MARİFED''in 33 derneği ve 3 bin 500 üyesi olan bir federasyon olduğuna da işaret eden Ciğer, Türkiye''nin en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TUSKON''un kurucuları arasında yer aldıklarını da ifade etti. Konuşmaların ardından Bilecik''in tarihî ve turistik mekanlarını gezen başkanlar ve beraberindekiler, Osmanlı Devleti''nin manevi kurucusu ve Osman Gazi''nin de kayınpederi olan Şeyh Edebali türbesini ziyaret etti. Bünyesinde 30 işadamı derneğinin bulunduğu MARİFED''in son toplantısı Bilecik''teki üye dernekte yapıldı.

Durmuş Günsur, Bilecik 

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama