www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Bursa'daki otomotiv yan sanayiine ABD'lilerden övgü

TUSKON üyeleri, ABD Kongresi üyelerinin danışmanlarından oluşan bir heyet ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Ciğer , Türkiye ile ABD arasında çok büyük bir ticari potansiyel bulunduğunu belirterek, siyasi ilişkilerde iniş çıkışlar yaşansa da, ticari bağların kalıcı olduğunu kaydetti. Ciğer, iki ülke hükümetleri arasında zaman zaman yaşanan sıkıntıların toplumlar arasındaki ilişkileri etkilemediğini ifade ederek, Türk halkının ABD ile ilişkilere büyük önem verdiğini söyledi. Ciğer ayrıca, son yıllarda yabancı yatırımların arttığını, bu tür yatırımlar, turistik ilişkiler ve ticari bağlantılar ile iki ülkenin birbirini daha iyi anlamasının mümkün olduğunu dile getirdi. (Bugün)

Bursa'daki otomotiv yan sanayiine ABD'lilerden övgü

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu`nun (TUSKON) davetlisi olarak Türkiye`de bulunan ABD`li senatör danışmanları otomotiv yan sanayii ve savunma sanayiinde işbirliğine gidilebileceğini söyledi. ABD Senatosu Cumhuriyetçi Grup Başdanışmanı Cindy L. Hayden, özellikle savunma sanayiinde iki ülke arasında daha fazla işbirliğinin mümkün olduğunu gördüklerini vurguladı.

TUSKON yönetimi, ABD `li senatörlerin danışmanlarından oluşan heyete Feriye Lokantası `nda akşam yemeği verdi.  ABD `li heyet Bursa , Ankara ve İstanbul `da temaslarda bulundu. Hayden , `kısıtlı bir zaman dilimi` olarak nitelediği 5 günlük ziyaretlerini, `Savunma Sanayii yetkilileri ile görüşmemizde bu sektörde daha fazla işbirliği potansiyeli bulunduğunu gördük.` diye konuştu. Bursa `daki otomotiv yan sanayiinden övgüyle söz eden Hayden , taraflar arasında ilişkiler derinleştikçe işbirliği alanlarının da artacağını kaydetti. Türkiye `nin potansiyelinden çok etkilendiklerini belirten Cumhuriyetçi Grup`un Başdanışmanı Cindy L. Hayden , `Döndüğümüzde Türkiye `deki bu potansiyel ve uygun koşullar hakkındaki görüşlerimizi iş dünyası ve kongre üyeleriyle paylaşacağız.` ifadesini kullandı.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan TUSKON Başkan Yardımcısı Ahmet Ciğer , `ABD `li heyetin lobi yapmada önemli rolleri bulunuyor. Dolayısıyla bu ve benzer programların etkisinin sadece ekonomik alanla sınırlı kalması beklenemez. Bu tür yakınlaşmalar Türkiye `nin ABD yönetimi nezdinde daha iyi tanınmasına imkan tanıyacaktır. Önyargıların kırılmasına katkıda bulunacaktır. Ağırladığımız danışmanlar, sadece senatörlere yardımcı olmakla kalmayıp, senato komisyonlarında görev alan kimselerdir.` değerlendirmesinde bulundu.


Çağrı Çobanoğlu , İstanbul

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama