www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
MARİFED'le bölgesel potansiyelimizi keşfedelim!

Marmara iş dünyası, MARİFED İş Geliştirme Platformu 2007’de buluşuyor .

3 bin 500’ü aşkın üyesiyle Marmara Bölgesi’nde iş dünyasının en kalabalık ve yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED), işadamlarımızı bölgesel potansiyelimizi keşfetmeye çağırıyor. Türkiye’nin ekonomik lokomotiflerini barındıran Marmara Bölgesi’nde, her sektörde faaliyet gösteren, uluslararası arenada çalışmalarını ve kalitelerini ispatlamış binlerce kuruluş var. Üyelerinin iş tabanını geliştirme misyonuyla yola çıkan MARİFED, bu kuruluşları ve işadamlarını buluşturmak ve ortak iş imkânlarına zemin oluşturmak istiyor.MARİFED, bu amaçla 8-9 Eylül 2007 tarihlerinde “MARİFED İş Geliştirme Platformu 2007”yi organize ediyor. İstanbul Yeşilköy’deki WOW Hotels&Convention Center’de yapılacak toplantıda, ikili iş görüşmelerinin yapılması ve işadamlarımız arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi hedefleniyor. Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı iki günlük etkinlikte, MARİFED üyesi işadamlarının yanı sıra konuk girişimcilerle birlikte en az 6 bin işadamının katılması bekleniyor.

Ülkemizin hızlı adımlarla, çarpıcı gelişmeler kaydettiğine dikkat çeken MARİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ciğer, “Güçlü girişimcilik duygusuna sahip işadamlarımız, cesur yaklaşımları ve özverili çalışmalarıyla Türkiye sınırlarını çoktan aşmış durumda. Dünyadaki hiçbir yer girişimcilerimiz için artık ulaşılmaz değil. İhracatımız sürekli yükselme içinde. Ancak küçülen bu dünyadaki hızlı iş yaşamında, bazen çok yakınlardaki potansiyel gözden kaçabiliyor. İşte MARİFED, olarak ilk kez düzenlediğimiz “İş Geliştirme Platformu” ile bölgesel potansiyelimizi fark etmeye çağırıyoruz. Bizler, Marmara Bölgesi’nde olmanın avantajını paylaşıyoruz. Burada her sektörde faaliyet gösteren, hem küçük ve orta hem de büyük ölçekli kuruluşlar var. Öte yandan bölgemizin gelişmiş altyapı ve ulaşım ağı, yetişmiş insan kaynaklarına kolay ulaşma imkanı ve büyük sanayi-hizmet kuruluşlarının merkezlerine yakınlık, bölgesel sinerji oluşturmak adına da son derece iyi fırsatlar sunuyor. İş Geliştirme Platformu’yla, bu fırsatları değerlendirmek, iş tabanımızı yaymak, istihdama katkıda bulunmak ve ülkemizin ekonomisine hizmet etmek istiyoruz” diye konuştu.“MARİFED İş Geliştirme Platformu 2007” etkinliğine Avrupa ve Anadolu’daki İşadamları Federasyonları da destek veriyor. ESİDEF, BİRSİAD, ANSİFED, KASİF, DASİDEF ve GÜNSİAF’ın yanı sıra Avrupa Genç İşadamları Federasyonu üyeleri de toplantıya katılarak, Marmara’daki ekonomik potansiyelin geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) MARİFED, Marmara Bölgesi’ndeki iş dünyası derneklerini çatısı altında toplayan bir sivil toplum kuruluşu olarak 2004 yılında İstanbul’da kuruldu. Bölgesel ve sektörel kalkınmayı hedef alan Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu, bugün bünyesinde yer alan 33 işadamı derneği ile 3 bin 500 işadamına hizmet veriyor. Üye sayısını her yıl arttıran MARİFED, işadamlarımıza yönelik ulusal ve uluslararası iş potansiyellerini değerlendirmek üzere altyapı çalışmalarına öncülük ediyor ve kalkınma projeleriyle işletmelerin gelişimine katkıda bulunuyor. Çalışmalarında, üyeler arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmayı temel alan MARİFED, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nu (TUSKON) oluşturan 7 federasyondan biri.

Bilgi için: Coşkun Keskingözler / Litura – Işık İletişim Hizmetleri
coskun@litura.net / 0 216 570 06 39 – 0 533 242 14 39
Kerem Koç / MARİFED kerem@marifed.org / 0212 368 86 80

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Asya-Pasifik Ticaret Köprüsü, 20 Ülkeden 465 İşadamını Buluşturdu
Ege İş Dünyası 200 İşadamı ile Uzakdoğu Pazarını Zorlayacak
Osmanlı taktiğiyle milyar $`lık ihracat
KASİF İstihdam Garantili "Satış Pazarlama Elemanlığı" Kursu Veriyor
Büyükelçi Tebogo Seokolo, Türk İşadamlarını Güney Afrika'ya Yatırıma Davet Etti
`2,9 Trilyon dolarlık pazara göz diktik`
Gaziantepli sanayiciler: TUSKON'un ticaret köprüsü, Hannover Fuarı'ndan daha faydalı
İçeriden umut yok, bari Pasifik Zirvesi'ni kaçırmayın
TUSKON zirvesi, Pasifik'le ticareti ikiye katlayacak
ESİAD Edremit'li işadamlarını birleştirecek
Hindistan’lı İşadamları İlk Defa TUSKON'un 'Asya -Pasifik Ticaret Köprüsü' Programına Katılacak
DASİDEF'e bağlı 15 dernek ASYA/PASİFİK Programına Heyet Halinde Katılacak
ANSİFED, İşadamlarını Pasifik Zirvesi’ne davet ediyor
TUSKON`un Washington toplantısında Babacan`dan ufuk turu
TUSKON, Türkiye -Asya/Pasifik Dış Ticaret Köprüsü'nün İkincisi Gerçekleştirecek

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama