ESİDEF İş Geliştirme Platformu 3 Kasım'da Başlıyor

ESİDEF, Türk ekonomisinin belkemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelere globalleşme yolunda önemli fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Ege ve Akdeniz Bölgesi'ndeki 18 işadamı derneğine bağlı bini aşkın işadamına hizmet veren ESİDEF, Türk ekonomisinin belkemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelere globalleşme yolunda önemli fırsatlar sunmaya devam ediyor. Üyelerinin iş tabanını geliştirme misyonuyla yola çıkan ESİDEF, işadamlarına buluşma ve ortak iş imkânlarına kavuşma zemini oluşturacak bir organizasyona ev sahipliği yapacak. ESİDEF, Bölgesel potansiyeli uluslararası platformlara taşımak için 3–4 Kasım 2007 tarihlerinde “ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007'yi organize edecek. Kültürpak İzmir Fuar Alanı, 3 ve 4 nolu Sergi Salonları'nda gerçekleşecek etkinlikte, üretilen mal ve hizmetler sergilenecek, ikili görüşmeler yapılacak. İşadamlarımız arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi sağlanacaktır. İki gün sürecek organizasyona Türkiye ekonomisine yön veren kuruluşların temsilcileri, ESİDEF üyesi işadamları ile çok sayıda girişimcinin katılımıyla oluşacak profesyonel ziyaretçilerin sayısı 5 bini aşacak.

Dış ticaret dengelerinin açık değil, katma değer üretir hale gelmesi gerektiğini vurgulayan ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, “Türkiye ekonomisi son yıllarda ciddi oranlarda büyümeyi başardı. İç ve dış konjonktürden cesaret alan yabancı sermaye Türkiye'ye ilgi gösterdi, gösteriyor. Bu süreçte güçlü girişimcilik duygusuna sahip işadamlarımız, cesur yaklaşımları ve özverili çalışmaları ile uluslararası arenalarda fark edilirliğini arttırdı. İhracatımız yükseldi. Ancak ne yurtdışına açılan işadamlarımızın sayısı yeterli, ne de ihracat rakamlarımız potansiyelimizi yansıtır durumda. Bilgi paylaşımı ve ulaşımda alınan hız ile her geçen gün küçülen dünyada ekonomi aktörleri değişiyor.

Değişimin yakalanması, hatta ona yön verilmesi çabalarının, hızlı iş yaşamının arasında bazen öz kaynaklar, çok yanımızda açığa çıkartılmayı bekleyen potansiyeller gözden kaçabiliyor. Üyesi bulunduğumuz TUSKON (Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu) tarafından düzenlenen dev organizasyonlara verdiğimiz katkılarla üyelerimizin dış ticaret vizyonlarına eşsiz katkılar sağlayan ESİDEF olarak, önemli saydığımız bir çalışmanın meşalesini İzmir'de yakıyoruz. İlkini düzenlenen “ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007”de tüm dünyayı bölgesel potansiyelimizi keşfetmeye çağırıyoruz. Ayakkabıdan ambalaja, makineden mermere mobilyadan otomotive kadar, yaklaşık 30 başlık altında topladığımız sektör bu organizasyonda boy gösterecek.

Türkiye’mizin önemli ihracat limanına entegre ulaşım ağı ve gelişmiş altyapısı ile bölgelerimiz, yetişmiş insan kaynaklarına kolay ulaşıma imkan tanıyor. ESİDEF İş Geliştirme Platformu'yla Türk toplumumuzun nüvesini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin potansiyelini kaynağa dönüştürmek, ülkemizin en önemli sorunlarının başında yeralan işsizliğe çare olarak ve Türkiye ekonomisine katkı koymak istiyoruz” dedi. ESİDEF 'in Ege ve Akdeniz bölgesindeki iş dünyasının gelişimine yönelik olarak düzenleyeceği “ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007” organizasyonuna başta Avrupa olmak üzere birçok işadamı dernek ve federasyonları destek oluyor. etkinliğine Avrupa ve Anadolu'daki İşadamları Federasyonları da destek veriyor.

MARİFED, BİRSİAD, ANSİFED, KASİF, DASİDEF ve GÜNSİAF üyelerinin bu organizasyona katılımlarını sağlayacak. Çalışmalarında, başta üyeleri olmak üzere işadamları arasındaki güç birliğini sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmayı temel ilke edinen ESİDEF, kurulduğu 2004 yılından bu yana çatısı altında topladığı 18 sanayici ve işadamları derneğine bağlı yüzlerce girişimciye hizmet veriyor. ESİDEF, Son dönemde yaptığı dev organizasyonlarla Türkiye'nin ekonomik anlamda dışa açılımını sağlayan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nu (TUSKON) oluşturan 7 federasyondan biri.

Diğer Haberler
TUSKON: Hedeften Sapmayacağız...
İŞHAD Mısır'a çıkarma yaptı
Türkiye, yabancı yatırımlar için cazibe ...
Tüzmen: Kurulacak köprüler iki ülke ara...
Meral, Ar-Ge'de Çin'i örnek gösterdi
TUSKON Başkanı: İş dünyası gerektiğinde ...
TİM Başkanı: MB politikalarıyla mücadele...
Teröre tokat gibi cevap
'Reformlar Konusunda Kararlıyız'
Yüzde 5.5 FDF bile kredi notunu yatırım ...
TUSKON Ekonominin patronlarını ABD’de bu...
Irak'ta İstikrar Önemli
TUSKON ABD Temsilciliğini Bakan Şimşek açtı
Meral: Amerika Yanlıştan Dönmeli
Bu faizle büyümek mümkün değil
Kayalar: İşadamlarımız Afrika'yı keşfett...
Maaşlar 110 doların altında Etiyopya'ya ...
TUSKON, gözünü Amerika pazarına dikti
Arınç: Türkiye`mizi dünya devleri arasın...
Etiyopya, Türkiye`yi ekonomide en önemli...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye –Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Basında TUSKON
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006 Tasarım ve Programlama