www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Egeli İşadamları İzmir`de bir araya geldi

Ege ve Batı Akdeniz Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (ESİDEF) tarafından düzenlenen `ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007` İzmir'de gerçekleştirildi.Toplantıya 8500'den  fazla işadamı katıldı.. Kültürpark Fuar Alanı `nda iki gün sürecek organizasyonun açılışına, eski TBMM Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu (TUSKON ) Başkanı Rıza Nur Meral, ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ve federasyon üyesi işadamları katıldı.

Açılışta konuşan Bülent Arınç, Türkiye `nin henüz çözülmemiş ekonomik sorunlarının bulunduğunu; ancak son yıllardaki siyasi ve ekonomik istikrardan iş dünyasının yararlandığını söyledi. ESİDEF`in örgütlü toplum olma yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu kaydeden Arınç , "Anadolu `daki ekonomik başarı ve sosyal dayanışmayı bu tür örgütlerin çatısı altında daha açık görüyoruz. Ekonominin motoru olan müteşebbislerimizin çalışmalarına bundan sonra da desteğimizi sürdüreceğiz." dedi.

ESİDEF `in de üyesi olduğu TUSKON `un Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Nur Meral, Türkiye `nin 103 milyar dolara ulaşan ihracatında konfederasyon üyelerinin ciddi payı olduğunu belirtti. Cari açığa da değinen Meral, "Bunu önlemenin yollarından biri ihracatımızı artırmak. İç ticareti de unutmuyoruz. Bu organizasyonla yeni bir misyon üstlenmiş bulunuyoruz. İthalatta en önemli kalemlerden birini ara mallar oluşturuyor. Burada bir araya getirdiğimiz üyelerimizin bundan sonra ara mallar ithal etmek yerine, iç piyasadan tedarik edeceklerine inanıyorum." diye konuştu.

ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, İş Geliştirme Platformu ile firma temsilcilerinin birbirini tanımasını ve iş yapmasını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO ) Başkanı Tamer Taşkın, Türkiye `nin acilen mikro reformlara ihtiyacı olduğunu, reformların geciktiği her gün ülkenin geleceğinden de bir günün eksildiğini aktardı. Platformda, işadamlarının, 10 binin üzerinde  ikili görüşme gerçekleştirmesi hedeflendi.

İzmir , aa 2007-11-04

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama