www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
ANFED Başkanı Kaynak: "Ticaret Zirvesi’yle İç Anadolu’daki İşadamlarını Biraraya Getirmeyi Amaçlıyoruz

Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Doğan Kaynak, 12-13 Nisan günlerinde düzenlenecek ’Ticaret Zirvesi’ ile İç Anadolu’daki işadamlarını biraraya getirmeyi hedeflediklerini belirtti.


Kaynak, zirve bağlamında üyelerine vizyon ve misyon vermek istediklerini, onların sorunlarını değişik platformlara taşımak istediklerini ifade etti. 2004 yılında Ankara’da kurulan, orta ve büyük ölçekli şirketleri bünyesinde bulunduran ANFED, İç Anadolu’da faaliyet gösteren işadamlarını buluşturacak bir ticaret zirvesi düzenleyecek. 16 ilde faaliyet gösteren, 2 bin 200 üyesi bulunan dernek daha etkin olmak, üyelerine vizyon ve misyon edindirmeyi amaçlıyor.


Sesini ekonomi ve siyaset dünyasına da duyurmak isteyen ANFED, 12-13 Nisan’da gerçekleştirilecek "Ticaret Zirvesi"nin önemli bir açılım getireceğine inanıyor. Bu çerçevede, Dedeman Otel’de basın toplantısı düzenleyen ANFED Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kaynak, işadamlarını ve değişik sektörleri biraraya getirmek istediklerini belirtti.

Basın toplantısının ardından Cihan’ın sorularını cevaplandıran Kaynak, zirveye ve Türkiye ekonomisine ilişkin görüşlerini dile getirdi. Kaynak, derneklerinin İç Anadolu’daki işadamlarını biraraya getirmeyi amaçladığını söyledi. Üyelerine vizyon ve misyon vermek istediklerini kaydeden ANFED Başkanı, bünyesindeki işadamlarının ve sektörlerin sorunlarını değişik platformlara taşımayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kaynak, "İş adamlarımız zirveyle tanışacak, sektörel anlamda kaynaşmak suretiyle daha da üretken hale gelecek ve taleplerini dile getirecek" diye konuştu.

"Zirveden ekonomik mesajların yanı sıra siyasi mesajlar çıkacak mı" sorusuna karşılık Doğan Kaynak, Türkiye’de olumsuz bir gündemin varlığına temas etti ve işlerine bakma, ülkeye güvenme durumunda bulunduklarını aktardı.

"ÜLKE EKONOMİSİ SIHHATLİ BİR ZEMİNE DAYANIYOR"

Doğan Kaynak, ticaret ve ekonominin kendileri için önemli olduğunu söylerken, "Daha önce de siyasi krizlerin ekonomiye dayandığını gördük. 1994 yılında ve 2001 yılında karşımıza çıkan tablo ortadadır. Şu an için böyle bir durum yok, ihtimal vermiyoruz. O zamanlar zemin sağlam değildi" şeklinde konuştu.

Mevcut testlere göre ülkenin bilançosunun iyi olduğunun altını çizen ANFED Başkanı, ekonomik dalgalanmanın işadamları için büyük bir deprem olmadığına işaret etti.

Kriz tellallığının kimseye fayda getirmeyeceğine dikkati çeken Kaynak, "Kriz söylemlerini çoğaltırsak güven ortamı zedelenir. Kriz sözcügü hoş değil, bundan tüm iş hayatı kaçınmalıdır" dedi.

ANFED Başkanı Doğan Kaynak, ayrıca, dünyada da abartılacak bir kriz olmadığını belirterek, ülke ekonomisinin de sıhhatli bir zemin üzerine oturduğunu vurguladı. Kaynak, kriz olarak nitelenen dönem içerisinde kar eden ve zarar eden kuruluşların varlığına işaret ederek, teşhisin iyi olması durumunda tedavinin de iyi olacağını sözlerine ekledi. (Cihan Haber Ajansı) 08.04.2008

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama