www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Çağlayan: 50 Yaşındayım, Hayatım Boyunca Son 9 Ay Kadar Hiç Çalışmadım

Bursa Girişimci İşadamları Derneği'nin (BUGİAD) 15. Yıl Onur Gecesi'ne Katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 50 Yaşında Olduğunu, 27 Yıldır Sanayi Dünyasını Tanıdığını Belirterek; "8 Yaşından Beri Bir Gün Boş Durmadım; Çalışmayı Seven Birisiyim, Çalıştıkça da Açılan Bir İnsanım.


Bursa Girişimci İşadamları Derneği'nin (BUGİAD) 15. Yıl Onur Gecesi'ne katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 50 yaşında olduğunu, 27 yıldır sanayi dünyasını tanıdığını belirterek; "8 yaşından beri bir gün boş durmadım; çalışmayı seven birisiyim, çalıştıkça da açılan bir insanım. Bendeki motor biraz farklı, makine mühendisi olduğum için motorlardan anlarım, bende içten yanmalı motor var. Ben hayatımın hiç bir döneminde son 9 ay kadar çalıştığımı hatırlamıyorum. İçten yanma motorluyum." dedi.


Kervansaray Termal Otel'de düzenlenen BUGİAD Onur Gecesi'ne iş dünyası ve porotokol büyük ilgi gösterdi. Geceye, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meçlis Başkanı İlhan Parsaker, GESİAD Başkanı Denizhan Sezgin, Yeşim Tekstil Ceo'su Şenol Şankaya, ünlü işadamları Hüseyin Özdilek, Yavuz İskenderoğlu, Mustafa Kırcı, MARİFED Başkanı Ahmet Ciğer, NOSAB Başkanı Yalçın Aras, BESOB Başkanı Arif Tak, Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Mehmet Tunçak, Ali Koyuncu, UTİB Başkanı İbrahim Burkay ile çok sayıda ünlü işadamı ve bürokrat katıldı.

Gecede konuşan BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar, "Derneğimiz ülkemizin geleceği adına koşturan, çalışan, üreten işadamlarının oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur. 15 yıl önce derneğimizin temelini atan arkadaşlarımızla zaman zaman konuşuyoruz. Zaman su gibi geçmiş, çalışmalarımızı bir genç misali sürdüreceğiz. Özellikle son zamanlarda ülkemizin bölgesel farklılıklarının önüne geçilmesi için bir takım çalışmalar yapıyoruz. Eğitim alanında faaliyetlerimiz oluyor" dedi. TUSKON Başkanı Rızanur Meral da, "Sanayi Bakanımız, işdünyasının CEO'su gibi çalışıyor. Her zaman yanımızda yeralıyor, bizler de desteğimizi ondan esirgemeyeceğiz" diye konuştu. Bursa Valisi Şahabettin Parput da, toplumun geleceğinde sivil toplumun önemine vurgu yaptı. Kürsüye son olarak gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Başbakan Erdoğan ve bakanların hummalı bir şekilde çalıştıklarını belirterek; "8 yaşından beri bir gün boş durmadan çalışıyorum. 50 yaşındayım. Çalışmayı seviyorum, çalıştıkça da açılan bir insanım. Bendeki motor biraz farklı motor. Çalıştıkça daha fazla açılıyor. İçten yanmalı motora sahibim, makine mühendisi olduğum için motorlardan anlarım. Hayatımın hiçbir döneminde son 9 ay kadar hiç çalışmadım. Gerçekten çok çalışıyoruz. Bizden olan hasletlerinizi, beklentirilerinizi biliyoruz. Bir an önce yapmamız gereken önemli işler var. Türkiye Allah'a şükür, uçağı kalkmış yol alan bir ülke konumundadır. Ekonomik anlamda endişeye mahal yok. Endişe edecek bir kriz ortamı yok. 'Kriz' kelimesi size zarar verir. ABD kaynaklı Mortgate kaynaklı biraz sıkıntı oldu, ancak endişeye gerek yok." dedi.

Ardından BUGİAD'ın eski başkanları Kemal Turhan, Zeki Tunaoğlu, Özkan Özipekliler'e gecenin anısına plaketlerini Bursa Valisi Şahabettin Harput verdi. BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar ise, 15 Yıl Onur Gecesi'ne katıldığından dolayı Bakan Zafer Çağlayan'a İznik çinisinden yapılmış duvar tabağı hediye etti. Ardından Bakan ÇAğlayan, BUGİAD yönetimi ve eski başkanları ve milletvekilleriyle hatıra fotografı çektirdi. (Cihan Haber Ajansı) 08.05.2008

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Bakan Tüzmen: "Türkiye-Avrasya Ticaret Hacmi 2010'da 50 Milyar Dolara Rahatlıkla Ulaşır"
Avrasyalı 500 işadamı İstanbul'a üs kurdu
Daha derine inelim, yeni madenler bulalım
500 Avrasyalı"dan yatırım kararlılığı
Avrasya Zirvesi`nde TUSKON`un hedefi 1 milyar dolarlık ticaret
Rızanur Meral: Eximbank kredilerine ulaşmak zor
Avrasya'lı İşadamlarıyla Ticaret Fırsatı
TUSKON, Avrasya'ya 2. Ticaret köprüsünü kuruyor
TUSKON, Bu Yıl Senegal ’de Düzenlenen 11. İslam Ülkeleri Fuarına Katıldı.
DASİDEF, Üyelerini Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü Programına Götürecek
Babacan: TUSKON’un Ufuk Açan Çalışmalarını Yakından İzliyoruz
Türkiye ve Avrasya Ülkelerinin İşadamları Buluşuyor
Rızanur Meral: Faizlerin düşmesiyle konut satışları kolaylaşır, piyasa rahatlar, istihdam artar
AP Yeşiller Grubu Eşbaşkanı: Türkiye'nin AB Üyeliğini Destekliyoruz
Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı: Yatırım yapan Türk şirketlerinin sayısı 300'ü bulacak

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama