www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
İki Binin Üzerinde İşadamı, İş Görüşmeleri Yapmak Amacıyla Erzurum'da Toplanacak

Doğu Anadolu Bölgesi Ticaret Zirvesi kapsamında değişik illerden 2 binden fazla işadamı, iş görüşmeleri yapmak ve şehirlerarası ticareti geliştirmek amacıyla Erzurum'da bir araya gelecek.

Türk işadamalarını sınır ötesi ticarete teşvik etmek amacıyla dış ticaret köprüleri düzenleyen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) bu kez bölgesel ticari yatırımların artmasına öncülük ediyor. TUSKON'un alt kolu olan ve 13 derneğin bağlı bulunduğu Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Fedarasyonu'nun (DASİDEF) tertiplediği Doğu Anadolu Bölgesi Erzurum Ticaret Zirvesi bakan, üst düzey yönetici ile yerli ve yabancı işadamlarının katılımıyla 5- 6 Nisan 2008'de gerçekleşecek. Değişik illerden farklı ticari alanlarda 2 binden fazla işadamanın iş görüşmesi yapacağı zirvede, firmalar satand açarak ortak iş yapma imkanı da bulabilecek.

DASİDEF Başkanı Mustafa Yıldız, Erzurum Genç İşadamları Derneği (ERGİAD) Başkanı Murat Kılıç ve DASİDEF Genel Sekreteri Abdullah Taşçı, zirveyle ilgili fikir alışverişinde bulunmak ve önerilerini almak üzere Erzurum Valisi Celalettin Güvenç'i makamında ziyaret etti. DASİDEF Başkanı Mustafa Yıldız, amaçlarının Batı ve Doğu'daki işadamlarını birbirleriyle tanıştırmak, Batılı ve Doğulu yatırımcıların birbirlerine güvenip, yatırım için ellerini taşın altına sokmasına teşvik etmek istediklerini söyledi. Zirve sonrası bölge ekonomisine katma değer katılacağını belirten Yıldız; işadamlarının bayilik, distribütörlük, alım, satım, ortak yatırım görüşmelerine imkan sağlanacağına dikkat çekti.

Yapılacak etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Celalettin Güvenç ise gereken desteği vereceklerini kaydetti. Zirvenin iyi değerlendirildiğinde Doğu'nun sosyal ve ekonomik sıçrama yapabileceğinin altını çizen Vali Güvenç, zirvede et ve süt üretiminin geliştirilmesine yönelik iş görüşmelerinin yapılmasını temenni ettiğini vurguladı. Güvenç, "Bu tür bir ticari zirve için iyi çalışma yapılması gereklidir. Federasyon olarak üstesinden geleceğinizi tahmin ediyorum. Sektör sektör bu zirveye hazırlanmak lazım. Mesela ilimizdeki yemin kaliteli olduğunu, et ve süt üretimin artması durumunda bölgemizde bunlara bağlı yan sanayinin gelişeceği bilinmeli ve anlatılmalıdır." diye konuştu. (Cihan Haber Ajansı) 05.02.2008

Diğer Haberler
Sivil toplumdan itidal çağrısı
Hindistan, Türkiye’yi ’altın kapı’ yaptı, 30 milyar dolar yatıracak
DASİDEF Başkanı Yatırımcıları DAKİK'e Davet Ediyor
Hindistan'daki 500 Milyar Dolarlık Altyapı ve Otoyol İnşaatlarında Türk Firmalara Büyük Şans Tanınacak
Türkiye karşıtlarının eli güçlendi
23 Nisan çocukları aşkına TUSKON kardeşliği
Bu akıl dışı duruma herkes tepki vermeli
Güneydoğulu İşadamları 'Günsiaf İş Geliştirme Platformu 2' Fuarında Biraraya Gelecek
Tüzmen`den Hindistan`a çıkarma
Rızanur Meral Yeniden TUSKON Başkanlığına Seçildi
DAKİK Doğu ve Batıyı Birleştirecek
İş dünyası oyuna dahil olacak
TUSKON, Güneydoğu için oda ve derneklerle el ele verecek
İş dünyasından ekonomi için beş formül
ANSİFED Öner Boysan'la Devam Dedi
DASİDEF Başkanı: Kalkınma ve Yatırım Projelerine Ağırlık Vereceğiz
TUSKON Başkanı Meral: "Rapor Değil, Aksiyon Zamanıdır"
GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı Güven Tazeledi
İhracatçılar Hindistan Yolcusu
Ülkede gerilim havası oluşturma çabaları dikkat çekiyor.

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama