www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
ANSİFED Öner Boysan'la Devam Dedi

Anadolu İşadamları ve Sanayiciler Federasyonu (ANSİFED) Başkanı Öner Boysan, yapılan genel kurul toplantısında delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alarak yeniden federasyon başkanlığına seçildi.

Federasyon binasında yapılan ve bağlı 12 dernekten delegelerin katıldığı genel kurula, seçime tek liste ile giden Öner Boysan, delegelerin verdiği destekle yeniden güven tazeledi. Delegelerin vermiş oldukları destek için teşekkür eden Boysan, federasyon bünyesinde bulunan 12 dernek ile 800 işadamı arasında bir köprü oluşturduklarını belirterek, "Federasyon olarak TUSKON' la işbirliği içerisinde çalışma yapıyoruz. Üye işadamlarımızın TUSKON' un düzenlediği dış ticaret köprüsü programlarına katılmalarını teşvik ediyoruz. Son iki yıllık süre içerisinde 380 üye firmamızın bu ticari zirvelere katılımını sağladık. Ayrıca, çok sayıda yurt dışı iş gezileri düzenleyerek, firmaların dış pazarlara açılmalarını sağladık. Bunun da ülke ekonomisine ve iş dünyasına önemli katkılar sağladığına inanıyoruz" dedi.

Başkan Boysan, 2008 yılının zorlu geçeceğini tahmin ettiğini ifade ederek, "İşadamlarımızın küresel rekabet ortamında ve dünya çapında yaşanan bir takım dalgalanmalar içerisinde ayakta kalabilmek kolay değil. Bunun için dikkatli ve planlı şekilde tespit edilen yatırımlar yapılmalı. Günün gerektirdiği yenilik ve teknolojik şartlara çok dikkat edilmeli. Kurumsallaşmaya ve markalaşmaya önem verilmeli. Bunların yanı sıra kaliteli ve güvenli bir ticaret anlayışı benimsenmeli. Ayrıca işadamlarımızın ferdi hareket etmeden öte güç birliği yapmaları çok önemli. Dünyanın önde gelen çok güçlü şirketleri bile güç birliği ve ortaklık sağlama yoluna gidiyor. Küçük işletmelerin tek başına uluslar arası pazarlarda başarılı olabilmeleri çok zor hale geldi" diye konuştu.

ANSİFED'in 9 asil üyesi Öner Boysan, Ali Akın, Vedat Yöndem, Bahattin Canbilen, Ahmet Kozan (Aksaray), Ahmet Kılınç (Karaman), Metin Türker (Seydişehir) ve Özkan Özüak (Akşehir) isimlerinden oluşuyor. Yönetim Kurulu'nun yedek üyeleri arasında Mehmet Yaşar Gül, Soner Cesur, Salih Baltacı, Hayri Sağlam, Hilmi Akdeniz, Hasan Korkmaz, Mehmet Özdipi, Uğur Devecioğlu ve Hüseyin Öğüt isimleri yer alıyor. (Cihan Haber Ajansı)

Diğer Haberler
DAKİK Doğu ve Batıyı Birleştirecek
İş dünyası oyuna dahil olacak
TUSKON, Güneydoğu için oda ve derneklerle el ele verecek
İş dünyasından ekonomi için beş formül
DASİDEF Başkanı: Kalkınma ve Yatırım Projelerine Ağırlık Vereceğiz
TUSKON Başkanı Meral: "Rapor Değil, Aksiyon Zamanıdır"
GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı Güven Tazeledi
İhracatçılar Hindistan Yolcusu
Ülkede gerilim havası oluşturma çabaları dikkat çekiyor.
Meclis`in kararı milletin isteği
Gül’den 150 iş adamı ile Afrika çıkarması
İki Binin Üzerinde İşadamı, İş Görüşmeleri Yapmak Amacıyla Erzurum'da Toplanacak
KASİF Başkanı Reis, Güven Tazeledi
Türkiye Yönünü Hindistan'a Çevirdi
Ahmet Ciğer Yeniden MARİFED Başkanı
"Bu Bir Kriz Değil, Durgunluktur"
'Önümüz açılsın, devletin kalkınma ajansı gibi çalışalım'
Samsun Sanayisinin Gelişme Potansiyeli Masaya Yatırıldı
Ataşehir 20 yıldır finans merkezi olmayı bekliyor
TUSKON Başkanı, Doğulu ve Batılı İşadamlarını Ortak Yatırım Yapmaya Çağırdı

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama