www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Gana Kraliçesi: "Türkiye'de Üretilen Her Şeye İhtiyacımız Var"

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (Tuskon) Tarafından Organize Edilen 3. Afrika Dış Ticaret Köprüsü Programınına Katılan Türk ve Afrikalı İşadamları Önemli İş Bağlantıları Yaptı. Bu İşgörüşmelerine Katılan Gana 4. Kraliçesi Nana Appiantua, Türkiye'de Üretilen Her Ürüne Ülkelerinin İhtiyacı Olduğunu Söyledi.

Nana Appiantua, Türk işadamlarını ülkelerine yatırıma çağırarak, "Türkiye'den ürün aldığımızda bunun gelme süresi 3 ayı bulabiliyor. Bu durumda Çin ve Hindistanlı ürünlerle rekabet etmek zor oluyor. Bu problem kısa zamanda çözülmeli. Eğer Türk işadamları gelir burada yatırım yaparsa sorun ortadan kalkar" değerlendirmesini yaptı. Ülkesinde üretilen ürünlerin sadece iç pazara değil diğer ülkelere Amerika'ya kadar ihraç edilebileceğini söyleyen Nana Appiantua, "Türkiye'ye turizm başta olmak üzere gıda ürünleri, bisküvi çikolata ve benzeri mamulleri almak için geldik" dedi.


Roccoco hazır giyim firmasının standında inceleme yaparak firmanın sahibi Mehmet Ak'tan bilgi alan Kraliçe, "Türk hazır giyim ürünleri çok kaliteli biz bunlara öncelik vermek istiyoruz. Ama öncelikle TUSKON üyelerinin transport sorununu çözmesi gerekiyor" diye konuştu.

BURKİNA FASO'NUN HAVALİMANIN SERAMİKLERİ KÜTAHYA'DAN

TUSKON'un organizasyonuna katılan Türk firmalarından Kütahya Seramik önemli iş bağlantıları yaptı. Firmanın Fransızca konuşulan ülkeler temsilcisi Özlem Kazan, geçen yıl ki organizasyonda Burkina Faso'lu işadamı Saido Ibouda ile anlaşma yaptıklarını anlattı. Bu bayide satılan ürünlerin çok ilgi gördüğünü söyleyen Kazan yoğun talep üzerine ilk showroomdan sonra ikincisini açacakların duyurdu. Aynı zamanda Burkina Faso'da yeni yapılan havaalanınındaki seramikleri de kendilerinin vereceğini söyleyen Kazan bu konuda görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Kazan, Kemarun'la da ilk anlaşmayı imzaladıklarını belirterek, "Geçen yıl Burkina Faso'ya ilk başta ayda bir konteyner mal gönderiyorduk bu daha sonra arttı. Bayimizin hedefi 1 milyon metrekare satmak" dedi. Burkino Faso'lu Saido Ibouda ile Kamerunlu Françis Xaurer Faud ise böyle bir organizasyona katılmaktan mutluluk duyduklarını ve çok beğendiklerini anlattı.

5 MİLYON DOLARLIK TRAFO ANLAŞMASI YAPILDI

Eltem Elektrik firması da Fildişi Sahilleri ülkesi ile trafo üniteleri kurulması üzerine anlaşma yaptı. İlk keç geçen yıl ki organizasyonda Adame Kome ve Victor Boka isimli işadamları ile tanıştıklarını söyleyen firma yetkilisi Emin Erişen, bu yıl da 3 fazlı bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu. İlk etapta 1 milyon dolarlık yapılan anlaşma ile trafo ünitelerinin satılacağını söyleyen Erişen toplamda 5 milyon doları bulacağını duyurdu.

GEÇEN SENE 12 BAYİ BULDU BU SENE DAHA FAZLA ANLAŞMA YAPACAĞIZ

Elvan Çikolata'nın Satış ve Pazarlama Müdürü Davut Kaya Afrika Dış Ticaret Köprüsü programlarının ikincisinden sonra özellikle sahra altı Afrika ülkelerinde 12 bayi ile anlaştıklarını kaydetti. Bu sene artan ilgiye karşılık masalarda görüşme yerine stant açtıklarını ve Afrikalıların bizzat ürünleri tatma fırsatı oluşturduklarını söyleyen Kaya, "İnşaallah daha fazla bağlantı yapacağız. TUSKON'un bu organizasyonu ticaretin gelişmesi için çok önemli" dedi.

3.Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü programı bugün sona eriyor. Türk meslektaşlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Afrika'lı işadamları yarından itibaren Türkiye'nin dört bir yanında bulunan TUSKON üyelari tarafından memleketlerinde miafir edilecek. Konuk işadamların Anadolu'daki yatırım fırsatlarını yerinde görme fırsatı bulacak. (Cihan Haber Ajansı)

Diğer Haberler
KASİF İstihdam Garantili "Satış Pazarlama Elemanlığı" Kursu Veriyor
Büyükelçi Tebogo Seokolo, Türk İşadamlarını Güney Afrika'ya Yatırıma Davet Etti
`2,9 Trilyon dolarlık pazara göz diktik`
Gaziantepli sanayiciler: TUSKON'un ticaret köprüsü, Hannover Fuarı'ndan daha faydalı
İçeriden umut yok, bari Pasifik Zirvesi'ni kaçırmayın
TUSKON zirvesi, Pasifik'le ticareti ikiye katlayacak
ESİAD Edremit'li işadamlarını birleştirecek
Hindistan’lı İşadamları İlk Defa TUSKON'un 'Asya -Pasifik Ticaret Köprüsü' Programına Katılacak
DASİDEF'e bağlı 15 dernek ASYA/PASİFİK Programına Heyet Halinde Katılacak
ANSİFED, İşadamlarını Pasifik Zirvesi’ne davet ediyor
TUSKON`un Washington toplantısında Babacan`dan ufuk turu
TUSKON, Türkiye -Asya/Pasifik Dış Ticaret Köprüsü'nün İkincisi Gerçekleştirecek
MARİFED Yapı Komitesi Başkanı Akbaş:
HÜRSİAD, Afyonkarahisarlı İşadamlarını Türkiye Asya -Pasifik Dış Ticaret Köprüsü'ne Katılmaya Davet Etti
Avrupalı Parlamenterler Gaziantep'te
Köprüyü TUSKON kurdu, Afrika`da yatırımcı ikiye katlandı
Güneydoğu, yatırım paketinden bu kez umutlu
DASİDEF Başkanı: DAKİK Doğu'nun Kalkınma Umudu Oldu
Bürokratlar tarlanın yolunu tutarsa holdingler yatırım ...
Sivas'lı İşadamları Etiyopya'lı Heyetle 20 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama