www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Doğu`ya yatırım atağına finans devleri de katıldı

Başbakan Tayyip Erdoğan`ın yaptığı `Doğu ve Güneydoğu`ya yatırım` çağrısı iş dünyasında makes buldu. Cep telefon operatörü Turkcell`in Erzurum`a, Avea`nın da Erzincan`a çağrı merkezi kurmasıyla başlayan yatırım atağına bankalar da katılıyor.


Finansbank Erzurum `a bir çağrı merkezi kurarken, Garanti Bankası da aynı şekilde bölgeye bir çağrı merkezi kurma kararı aldı. Genel Müdür Ergun Özen , bölgenin kalkınması için herkese görevler düştüğünü belirterek, "Bölgeye yatırım yapma konusunda kararlıyız. Çağrı merkezini üniversitesi olan bir şehre kuracağız. Çok yakında bunu kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.


Bankacılık sektörünün kamu ayağını oluşturan Ziraat Bankası da bölgeye büyük bir çağrı merkezi kurmaya hazırlanıyor. Banka yöneticilerinden alınan bilgiye göre Erzurum `a kurulması planlanan merkezin 2009 başında hizmete girmesi planlanıyor.


Bölgeye yatırım atağını ilk başlatan şirket Turkcell oldu. Sosyal sorumluluk kapsamında 2006 yılında Erzurum `da bir çağrı merkezi açan şirket, 500`ün üzerinde kişiye iş imkânı sağladı. Bölge ekonomisinin dokusunu değiştiren bu yatırım, sektörün bir diğer güçlü markası Avea `nın da Erzincan `a çağrı merkezi kurmasına zemin hazırladı.


1,7 milyon dolara mal olan bu yatırım, bölgeye çağrı merkezi açmak isteyen bankalara da cesaret verdi. Bu konuda ilk somut adım Finansbank `tan geldi. Erzurum `a 180 kişinin çalışacağı bir çağrı merkezi kuran ve buradan dış arama ve sorun çözümü gibi hizmetleri vermeyi planlayan şirketin, 3 milyon dolara mal olan bu büyük yatırımının yıl sonuna kadar faaliyete geçmesi bekleniyor. Bölgeye çağrı merkezi kurmak için harekete geçen bir diğer banka da sektörün lideri konumundaki Ziraat Bankası . Müşteri hizmetleri kalitesini artırmak ve bireysel müşterilere daha iyi hizmet vermek için çağrı merkezi kapasitesini artırmayı planlayan kamu bankası , merkez kurmak için kolları sıvadı. Bu konuda Erzurum veya Diyarbakır arasında tercih yapmaya çalışan banka yöneticilerinin kesin kararını önümüzdeki günlerde vermesi bekleniyor. Finans devlerinin bölgeye ilgisi yerel yöneticileri de harekete geçirdi. Yerel yöneticiler ise yatırımcıları bölgeye çekmek için şirketleri teşvik ediyor.


Çağrı merkezi nedir?


Çağrı merkezi (call center) bir kurumun ilişki içinde olduğu tüm unsurlarla (müşteri, çalışan, bayi, tedarikçi vs.), öncelikle telefon olmak üzere teknolojinin getirdiği tüm iletişim biçimlerini (e-mail, faks, web vs.) kullanarak etkileşim içinde olmasını sağlayan iletişim merkezleri . Ortalama 100 ila 500 kişinin çalıştığı bu merkezlerin kurulması sırasında dikkat edilen hususların başında eğitim kalitesi geliyor. Bu yüzden call center açılan merkezlerde üniversite olup olmaması büyük önem taşıyor. Müşteri sadakatinin artmasına, düzenli veri akışına, dolayısıyla pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkı sağlayan bu merkezler, başka yatırımların önünün açılmasına da imkan sağlıyor .
TUSKON öncü oldu


Düzenlediği zirvelerle Türk müteşebbisleri dünyanın dört bir yanındaki işadamlarıyla buluşturan Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON ), Doğu ve Güneydoğu `ya da yatırım seferberliği başlatmıştı. Konfederasyon öncülüğünde Batı illerinden işadamları, terörist saldırı ve sel felaketinde Güneydoğu `nun yardımına koşup acılarını paylaşmış ve Kurban Bayramı mutluluğunu bölge halkı ile birlikte yaşamıştı. Ardından bölge illerine yapılan ziyaretler, işadamları arasında işbirliği sağlanmasına vesile oldu. `Kardeşlik Köprüsü" (DAKİK) sayesinde bölgede yeni yatırım kararları alındı ve kurulan fabrikalar faaliyete geçti.


2008-05-26 Zaman

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Makedonya Yazılı Medyası TUSKON Ziyaretinde
TUSKON'un Türkiye Düzenlediği Sonuç Toplantısı, İş Dünyası Başkanlarını Buluşturdu
TUSKON, Tanzanya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakan Yardımcısı Sayın Seif Ali Iddi'yi Ağırladı
Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz, TUSKON’u Ziyaret Etti
Rusya’da Yatırım Kriz Öncesine Göre İki Kat Daha Ucuz
İşadamları Suriye`den Mutlu Döndü
TUSKON, Doğu'nun Ekonomik Sorunlarını Raporlaştırdı
İngiliz Akademisyenler TUSKON’da buluştu
TUSKON, Etiyopya Dışişleri Bakanı Seyoum Mesfin’i Öğle Yemeğinde Ağırladı
T.C. Enerji Bakanı Sn.Hilmi Güler ve AB Genişlemeden Sorumlu Avrupa Komisyon Üyesi Sn.Olli Rehn TUSKON’un Düzenlediği Panelde Buluştu
Sudan, Siyasi Karmaşaya Rağmen Cazibesini Koruyor
Türkiye`den Afrika`ya İhracat Yüzde 31 Arttı
KASİF, Samsun ve Trabzon`da Gençleri Eğiterek Meslek Sahibi Yapacak
GÜNSİAF Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Sayın Cumhurbaşkanımızın Kenya-Tanzanya Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama