www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Avrupalı Parlamenterler Gaziantep'te

Hristiyan Demokrat Parti'lilerin Oluşturduğu Avrupa Halk Partisi Başkan Yardımcısı Alojz Peterle ve Avrupalı Parlamenterlerden Oluşan Heyet, Gaziantep'e Geldi.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ni gezerek Zeugma mozaiklerini inceleyen parlamenterler, gün boyunca Gaziantep OSB'yi gezerek işadamlarıyla görüşmeler yapacak.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Brüksel Ofisi'nin 'Türkiye'nin Parlak Geleceği Programı' kapsamında Türkiye'ye siyasi ve iş amaçlı bir gezi için gelen Avrupa Halk Partisi (EPP) Başkan Yardımcısı Alojz Peterle ile EPP KOBİ Kolları Genel Sekreteri Patrick Voller ve AP Hıristiyan Demokrat Grubu Üyesi Polonyalı Milletvekili Stanislaw Jalowiecki'nin da aralarında bulunduğu 8 kişilik bir heyet Gaziantep'e geldi.


Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nca (GÜNSİAF) ağırlanan heyet, Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ni gezdi.

Heyet gün boyunca Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları ziyaret ederek Gaziantepli sanayicilerle karşılıklı iş görüşmeleri de yapacak. Avrupa heyeti, müze yetkililerinden tarihi eserler hakkında kapsamlı bilgi aldı.

Avrupalı parlamenterler, Zeugma'nın simgesi Çingene Kızı Mozaiği ile antik kentten çıkarılan eşsiz mozaiklere hayran kaldılar. Türkiye'yi kendi gözleriyle görmek, siyaset ve iş dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmek ve yaşanan gelişim ve değişimi Avrupa Parlamentosu ve ülkelerinde anlatmak amacıyla böyle bir geziye katıldıklarını anlatan Alojz Peterle, Türkiye'nin konukseverliğinden çok memnun kaldıklarını söyledi.

Ankara'yı daha öncede ziyaret ettiklerini ancak bu gelişlerinde şehrin çok değiştiğini ve geliştiğini gözlemlediğini anlatan Peterle, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in reformların sürdürüleceğine dair beyanatları bizi sevindirdi. Ziyaretin sadece İstanbul ve Ankara gibi illerle sınırlı kalmayıp Gaziantep gibi Büyükşehirlere de yayılması son derece güzel. Programın hem siyasi hem de ekonomik boyutunun olması daha fazla verim elde etmemizi sağlıyor." diye konuştu.

İzlenimlerini Avrupalı parlamenterler ve kendi ülkelerindeki meslektaşlarıyla paylaşacaklarını belirten Peterle, hükümetin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hayata geçireceği GAP eylem planının son derece önemli olduğunu ve bu kararı alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli bir adım attığını sözlerine ekledi.

(Cihan Haber Ajansı) 30.05.2008

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama