www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
MARİFED Yapı Komitesi Başkanı Akbaş:

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (Tasiad) ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Organizasyonu ile 'Afrika'daki Ticari İmkanlar' Konulu Bir Toplantı Düzenlendi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'ndaki toplantıya Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) kurucu federasyonu Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) Yapı Komitesi Başkanı Erdoğan Akbaş, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, TASİAD üyeleri ve işadamları katıldı.


İnşaat sektöründeki durgunluğun beraberinde 100'e yakın tedarikçiyi etkilediğini belirten TASİAD İnşaat Komitesi Başkanı Salih Tekin, alternatif yollar olarak yurt dışına açılmak gerektiğini, bunun, özellikle de Afrika kıtasındaki imkanların değerlendirilmesi açısından önemli olduğunu dile getirdi.

TASİAD Başkanı Kasım Özadalı, globalleşen dünyada sabit esnaf işadamı mantığından çıkıp, global işadamı olunması gerektiğini kaydetti.

Erdoğan Akbaş, Riskin fazla olduğu yerde kazancın da fazla olduğunu kaydetti. Afrika'nın bakir bir bölge olduğunu aktaran Akbaş, imalat ve inşaat alanında önemli pazarlar olduğunu belirtti. Afrika'da işçilik maliyetlerinin çok düşük olduğunu belirten Akbaş, petrol ve enerji maliyetlerin de düşük olduğunu dile getirdi.

Afrika ülkelerinde televizyonlarda görülen karışıklıkların olmadığını, ticari ortaklıkların mümkün olabileceğini aktaran Akbaş, Afrikalıların eskiden beyaz adama güvenemediklerini ama TUSKON-Afrika Dış Ticaret Köprüleri ile beyaz Türk adamlarına güvendiklerini kaydetti. Afrika'nın değişik bölgelerinde yatırımları olan Akbaş, MARİFED olarak Afrika kıtasında yatırım yapmak isteyen kişilere yardımcı olabileceklerini söyledi.

'Afrikada'ki Ticari İmkanlar' platformu soru-cevap şeklinde samimi bir ortamda gerçekleştirildi. Program sonunda MARİFED Yapı Komitesi Başkanı Akbaş'a TASİAD İnşaat Komitesi Başkanı Salih Tekin tarafından hediye verilirken, TASİAD tarafından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sabri Son'a günün anısına plaket verildi.

(Cihan Haber Ajansı)

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama