www.tuskon.org | TUSKON en page d’accueil | Ajouter aux favoris
ESİDEF Platformu İşadamları İçin Fırsat Oldu

Ege ve Batı Akdeniz bölgesinde ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla 18–19 Ekim 2008 tarihleri arasında İzmir Kültür Parkı Fuarı`nda `2. Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) İş Geliştirme Platformu` düzenlenecek.

Platformda stant açacak firmalar için önemli bir çıkış yolu olabileceği ifade edildi.

2. ESİDEF İş Geliştirme Platformu kapsamında güvenilir ve sosyal sorumluluk anlayışı yüksek işadamları bir araya getirilecek. Programda, üyeler arasında işbirliği ve dayanışmanın arttırılarak, iş potansiyelini yükseltilmesi ve üyelerin ufkunu açacak projelere zemin oluşturulması hedefleniyor.

Antalya Girişimci İşadamları Derneği(AGİD) Genel Sekreteri Murat Sakartepe, `Bağlı olduğumuz ESİDEF, Türkiye`nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, girişimcilerimizi küresel iş dünyasının parçası haline getirmeyi amaçlayan 21 dernek ve binlerce işadamından oluşan bir gücü temsil ediyor. Üyelerimiz ayakkabı sanayinden elektronik ürünlere, ilaç sanayinden makine sanayine, müteahhitlik hizmetlerinden turizme dek tüm sektörlerde faaliyet gösteriyor. 10 bin ziyaretçi bekleniyor. Firmalar için çok ciddi açılım imkanları sağlanacak.` dedi.

Firma ve işadamlarının platforma katılmaları için bazı nedenleri sırlayan Sakartepe, sekiz bin üye işadamı ile birlikte düşünebilme ve ortak hareket edebilme imkânı elde edileceğini kaydetti. AGİD Genel Sekreteri, ülke ekonomisinin en güçlü kuruluşlarının yer aldığı Ege ve Batı Akdeniz Bölgesinden güvenilir girişimcilere seslenebilme fırsatı yakalanacağına işaret etti.

Organizasyonla, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların işbirliğinin geliştirilmesi ve 20 bin iş görüşmesi yapılması hedefleniyor. Bölgesel ekonomik potansiyeli geliştirmek amacıyla yapılan etkinliğe katılması beklenen 10 bin profesyonel ziyaretçi işbirliği için görüşme yapacak. 250 firma ise ürettiği mal ve hizmetlerini sergileyecek. Programda stant fiyatları bin–bin 500 YTL arasında, platformu takip etmek ise ücretsiz.

Antalya Serik Genç İşadamları Derneği(SEGİAD) da ESİDEF`in 2. İş Geliştirme Platformu`na katılacak. İşini büyütmek ve yeni iş sahalarına girmek isteyen Serikli işadamlarını fuara katılmaya çağıran SEGİAD Başkanı Enis Hordacı, isteyenlere ücretsiz giriş kartı vereceklerini söyledi. Hordacı, `Fuar, kendini geliştirmek isteyen iş dünyasında daha da büyümek isteyenler için kaçınılmaz fırsatlar sunuyor.` dedi. Hordacı, ESİDEF`in bölgenin ekonomik açıdan kalkınması ve gelişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Alanya Birleşik İşadamları Derneği(ALBİAD) de platforma katılacak. Dernek Başkanı Zekeriya Öner, ALBİAD`ın ESİDEF`e üye olacağını söyledi. Kuruluşun iş dünyası açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Öner, ESİDEF`in Türk ekonomisinin belkemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelere yol göstereceğini söyledi. Öner, `Bu tür organizasyonlara katılmayı arzulayan işadamlarımıza yardımcı olmaya hazırız.` diye konuştu.

2008-10-10 Zaman

Autres nouvelles
Les Leçons Turques du Commerce Extérieur
Partenariat Afro-Turc : Une Opportunité à Saisir par les Opérateurs Economiques Maliens
Le sommet de la coopération Afrique-Turquie
Pont du commerce extérieur Turquie Afrique 2 : Prospections pour une coopération plus approfondie
Pont du Commerce Extérieur entre l’Afrique et la Turquie « TUSKON 2007
Turquie-Afrique II : La foire aux affaires!

  Mission d’Affaires en Côte d’Ivoire et au Bur...
  Sommet Afrique-Turquie
Le message du président
Nos Bureaux
Conseil Administratif
TUSKON dans la presse
   Vos demandes et vos désirs |  Plan du site |  Banniére TUSKON en page d’accueil |  Page d’accueil   
Tout droit reservé © 2006-2008 Design et programming