www.tuskon.org | TUSKON en page d’accueil | Ajouter aux favoris
MARİFED, Projesi Olan İşadamlarını Meydana Çağırıyor

Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu(MARİFED)`nun bu yıl ikincisini düzenleyeceği İş Geliştirme Platformu`nda 350 firma iş ve fikir alışverişinde bulunacak. Forum, stantlar arasına kurulacak ve `Proje Meydanı` adı verilen alanda, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere Anadolu`dan gelen firmalara projelerini değerlendirme fırsatı verecek.

Proje Meydanı`na 150 kadar firma beklediklerini aktaran MARİFED Başkanı Ahmet Ciğer, `Yeni bir projesi olan, ortak arayan veya sermayesi olup iş arayanlara bu alanı açıyoruz` dedi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu(TUSKON)`na bağlı federasyonlardan MARİFED`in düzenlediği `İş Geliştirme Forumu 2008` güç birliğini pratik düzeye taşıyarak, üyelerin iş tabanını geliştirmeyi ve ufkunu açacak projelere zemin oluşturmayı amaçlıyor.

Bu yıl 31 Ekim-02 Kasım 2008 tarihlerinde CNR Expo`da düzenlenecek forum hakkında CİHAN`ın sorularını cevaplandıran Başkan Ahmet Ciğer, 10 bin metrekare alanda 350 firmanın stant açacağı, 12 binin üzerinde ziyaretçi bekledikleri 150 inovasyon projesinin birebir görüşüleceğini aktardı. Stantların arasında `Proje Meydanı` adı altında bir alan oluşturduklarını ifade eden Ciğer, buraya bekledikleri 150`ye yakın projenin daha çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu`ya yönelik, orada yatırım imkanı olan potansiyel alanlara yönelik bir çalışma olacağını söyledi. Bölgedeki meslektaşlarını foruma davet ettiklerini anlatan Ciğer, `Doğu ve Güneydoğu`nun potansiyelini ortaya çıkaracak projeler yapmışlardı. Biz de davet ettik. Projelerinizi Marmaralı işadamlarına açın dedik. Bu anlamda ciddi bir potansiyel ortaya çıkacak.` diye konuştu.

Yeni bir projesi olan, ortak arayan, iş arayan veya sermayesi olup iş arayanlara bu alanı açtıklarını vurgulayan Ahmet Ciğer, `Biz buna iç ticaret köprüsü diyoruz. Birçok firmamız imalatlarında ithal ara malı kullanıyor. Kur`un değerlendiği bir ortamda tekrar yerli malı kullanımı çok daha fazla önem kazanacak. Özellikle bu forum, firmaların kendi üretimlerini tanıtma açısından ciddi bir rol oynayacak.` değerlendirmesinde bulundu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan`ın da açılışına katılacağı foruma Fransa, Danimarka, Hollanda, Almanya, Belçika`dan 200 civarında işadamı katılacak. Bunlarla da ciddi işbirliği yapılması hedefleniyor.

MARİFED, 4 bini aşkın üyesiyle iş dünyasında Marmara Bölgesi`nin en kalabalık ve yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri. Edirne`den Karabük` e, Çanakkale`den Bursa`ya kadar her sektörde faaliyet gösteren, hem küçük ve orta hem de büyük ölçekli üyeleri var. 

2008-10-18 CİHAN

Autres nouvelles
Les Leçons Turques du Commerce Extérieur
Partenariat Afro-Turc : Une Opportunité à Saisir par les Opérateurs Economiques Maliens
Le sommet de la coopération Afrique-Turquie
Pont du commerce extérieur Turquie Afrique 2 : Prospections pour une coopération plus approfondie
Pont du Commerce Extérieur entre l’Afrique et la Turquie « TUSKON 2007
Turquie-Afrique II : La foire aux affaires!

  Mission d’Affaires en Côte d’Ivoire et au Bur...
  Sommet Afrique-Turquie
Le message du président
Nos Bureaux
Conseil Administratif
TUSKON dans la presse
   Vos demandes et vos désirs |  Plan du site |  Banniére TUSKON en page d’accueil |  Page d’accueil   
Tout droit reservé © 2006-2008 Design et programming