www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
TUSKON Tanzanya Cumhurbaşkanını Ağırlayarak Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından Tanzanya Cumhurbaşkanı Sayın Jakaya Mrisho Kikwete, Tanzanya Ticaret Bakanı Sayın Mary Nagu ve Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan'ın da katılımlarıyla 20 Şubat 2010 Cumartesi tarihinde Türkiye-Tanzanya Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirildi.

Program kapsamında gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerine Tanzanya’dan 50 işadamı ile Türkiye’den 600’den fazla işadamı katıldı.

Forumda yaptığı konuşmada Tanzanya Cumhurbaşkanı Sayın Jakaya Kikwete, Türk işadamlarına yatırım çağrısında bulunarak, "Karpuz üretiminden enerjiye kadar yatırıma ihtiyaç var. Gelin, yatırım yapın, müşterileriniz sizi Tanzanya'da hazır bekliyor" dedi.

TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral yaptığı konuşmada TUSKON'un, 2006 yılında hükümetin Afrika açılımı ile birlikte başladığı ilk faaliyetinin Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü olduğunu kaydetti. “Bu faaliyet ile TUSKON Afrika'yı Türkiye'nin gündemine taşıdı, Türkiye'yi de Afrika'nın gündemine taşıdı. Daha önceleri ülkemizde Afrika pek bilinmiyordu, insanların ilgisini de çekmiyordu. Afrika'da ne işimiz var deniyordu ama şimdi Türkiye'de bizim Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile yaptığımız faaliyetler ile birlikte Afrika Türkiye'de bilinir oldu, Türk işadamları devamlı seyahat etmeye başladı ve artık işadamlarımız için Afrika en önemli pazarlardan biri haline geldi" dedi.

Geçen yıl Türkiye ve Tanzanya arasındaki ticaret hacminin 66 milyon dolara ulaştığını anımsatan TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral, "Bizim hedefimiz bu rakamın kısa sürede 500 milyon dolarlar seviyesine ulaşması. Biz Tanzanyalı dostlarımız ile daha büyük işler yapmak için buradayız" dedi. Sayın Meral, geçen yıl şubat ayında Sayın Cumhurbaşkanımız beraberinde 110 işadamı ile Tanzanya'ya yaptıkları ziyaretten sonra işadamlarının ziyaretlerinin artış gösterdiğini ifade etti. Meral, 2008 yılında gerçekleştirilen Türkiye-Afrika zirvesinin de iki ülkenin ilişkilerinde bir milat olduğunu ve bu tarihten sonra ilişkilerin hızla geliştiğini aktardı.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama