www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımı İle Demokratik Kongo ve Kamerun'a İş ve Yatırım Gezisi Düzenlendi

Sayın Cumhurbaşkanımızın 14–17 Mart 2010 tarihleri arasında Kongo Demokratik ve Kamerun Cumhuriyetlerine gerçekleştirmiş oldukları ziyarete, TİM ve TUSKON organizasyon ve işbirliği ile 128 Türk firması iştirak etmiştir.

Heyetimizde inşaat-müteahhitlik (bina, yol, köprü, altyapı…), inşaat malzemeleri, makine ve ekipmanları, enerji (güneş enerjisi, doğal gaz…), elektrik-elektronik, tarımsal makineler, sulama ve su arıtım sistemleri, otomotiv, dekorasyon, ev ve ofis mobilyaları, sağlık, gıda ürünleri (hayvansal ve tarımsal), tekstil, hazır giyim, ayakkabı, emlakçilik hizmetleri, demir-çelik endüstrisi, bilişim endüstrisi (PC, Notebook, uydu sistemleri…), havacılık ve turizm hizmetleri, denizcilik, danışmanlık firmaları ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer almışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımı ile iş forumu gerçekleştirilmiştir

Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ ün ve KDC  Başbakanı Adolphe MUZITO’nun da katılım gösterdiği iş forumuna iştirak etmişlerdir.

İş forumu kapsamında işadamlarımız, girişimcilerimiz ve yatırımcılarımız Kongo’daki diğer muhataplarıyla tanışma imkânı bulmuşlardır.

15 Mart’ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde iş görüşmelerine 400’ü aşkın Kongolu işadamı katıldı

İş forumunun ardından, ülkemiz ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmalarımızın KDC’de yeni iş imkânları bulmaları, Pazar giriş yapmaları amacıyla, iş heyetimiz 15 Mart 2010 tarihinde Kinşasa’da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmiştir.

İkili görüşmelere 400’ün üzerinde Kongolu işadamı katılmış ve Türk heyeti gösterilen bu ilgiden memnun kalmıştır. Kongolu katılımcı firmaların faaliyet alanlarının geniş bir spektruma yayıldığı gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra ikili görüşmeler sonucunda firmalarımızın distribütörlük ve temsilcilik verebilmelerine yönelik imkânlar elde ettikleri de gözlemlenmiştir.

16 Mart’ta heyetimiz Kamerun’a geçmiştir

Kamerun, Orta Afrika’nın istikrar unsuru ve diğer bölgelere açılış kapısı olan önemli bir ülkedir. Çok büyük bir potansiyele sahip olan Kamerun’a gerçekleştirilecek görüşmelerin oldukça faydalı olacağı tespit edilmiş, nitekim yarım gün gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleştirilen iş görüşmelerine ve iş forumuna 500’ü aşkın Kamerunlu seçkin işadamı katılmış ve birçok somut işler gerçekleşmiştir.

16 Mart’ta Resmi Karşılama Töreninin Ardından İş görüşmeleri Gerçekleşti

Kamerun Cumhurbaşkanının bizzat havalimanına gelerek yaptığı resmi karşılama töreninden sonra Hilton Otel de 500’ü aşkın Kamerunlu işadamının katılımı ile ikili iş görüşmeleri gerçekleşmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL ve Kamerun Başbakanı Sayın Philemon YANG iştirakleri ile ikili iş görüşmelerinden sonra bir iş forumu gerçekleştirilmiştir. Forumda ülkemizin ticaret potansiyelinin tanıtılması imkânı da bulunmuştur.

Heyet Onuruna Verilen Akşam Yemeği

Kamerun Cumhurbaşkanı Sayın Paul Biya iş forumunun akabinde Cumhurbaşkanımız ve katılımcı Türk işadamları onuruna Cumhurbaşkanlığı Sarayında bir akşam yemeği vermişlerdir. Çok sıcak bir ortamda geçen akşam yemeğinde işadamlarımız ilgili birçok bakanla yüz yüze görüşme ve tanışma fırsatı bulmuşlardır.

2 ülkede Sn. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla önde gelen işadamları bir araya geldiler

KDC’de öğle yemeğinde, Kamerun’da sabah kahvaltısında 2 ülkenin en önde gelen ilk 15 işadamı ile aynı sayıda Türk işadamı Sn. Cumhurbaşkanımız huzurunda bir araya gelerek tanışma ve iş hususunda karşılıklı görüşme imkânı buldular.

Sonuç itibariyle, her iki ülkede de çok önemli görüşmeler ve iş bağlantıları yapılmış, toplamda 900’ün üzerinde Kongolu ve Kamerunlu iş adamıyla temasa geçilmiştir.

İşadamlarımız ayrıca, bu tür etkinliklerin Sahra altı Afrika’ya arttırılarak devam etmesini arzu ettiklerini belirtmişlerdir.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama