www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Türkiye-Nijerya Ticaret ve Yatırım Forumu

TUSKON tarafından 3 Şubat tarihinde Nijerya Cumhurbaşkanı Sn. Jonathan Ebele Goodluck’ın katılımlarıyla Taksim Ceylan Intercontinental Hotel’de Türkiye-Nijerya Ticaret ve Yatırım Forumu düzenlendi.

Forum öncesi Nijerya Cumhurbaşkanı Sn. Jonathan Ebele Goodluck onuruna verilen kahvaltıya, Nijerya Cumhurbaşkanı ile birlikte Türkiye’ye gelen Nijerya’nın önde gelen firmalarından yetkililer katıldı. TUSKON Başkanı Rızanur Meral’in açılış konuşmasını yaptığı kahvaltıda söz alan konuk Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin Osmanlı’dan gelen tarihi önemine ve geleceğe yönelik potansiyeline dikkat çekti. Kendisiyle birlikte Nijerya’dan 10 bakan, 4 bölge valisi, 4 senatör, 5 oda başkanı ve 100’e yakın işadamı getirdiğini ve amaçlarının Türkiye ile ticari anlaşmalar yaparak dostluklarını pekiştirmek olduğunu dile getirdi.

Kahvaltının ardından gerçekleştirilen Türkiye-Nijerya Ticaret ve Yatırım Forumunun açılışında konuşan TUSKON Başkanı Sn. Rızanur Meral, Nijerya ile mevcut 900 milyon dolarlık ticari hacmin kısa vadede 2 milyar dolara yükseltilmesi gerektiğinin altını çizdi. Meral’den sonra kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Sn. Cemil Çiçek iki ülke arasında daha kuvvetli bağlar oluşturmak için bundan sonraki görevin Türk işadamlarına düştüğünü, devlet olarak işadamlarına kefil olduklarını ifade etti. Forum açılışında her iki ülkenin işadamlarına seslenen Nijerya Cumhurbaşkanı Sn. Goodluck ise; iş forumlarının iki ülke adına çok değerli olduğunu, Afrika’nın en önemli yeraltı zenginliklerine sahip olan Nijerya’da yabancı yatırımcılar için çok iyi olanaklar bulunduğunu, Türk işadamlarının Nijerya’da yatırım yapmasından mutluluk duyacağını söyledi.

Forum esnasında NIPC, Nijerya Yatırım ve Promosyon Komisyonu Nijerya’daki ekonomik potansiyeller ve kurumun sağladığı avantajları içeren bir sunum yaparak Türk işadamlarını bilgilendirdi.  Forumun akabinde programa katılan 500’ün üzerinde Türk firma ile 70’e yakın  Nijeryalı firma ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
TUSKON’da Küba Cumhuriyeti Tanıtım Programı
TUSKON’dan Sırbistan’a Çıkarma
Rusya Federasyonu Parlamentosu Dostluk Grubu Parlamenterleri ile TUSKON Yönetim Kurulu Bir Araya Geldi
TUSKON St. Petersburg Uluslar Arası Ekonomi Forumu Direktörünü Ağırladı
Avrupa Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle TUSKON’u Ziyaret Etti
TUSKON, Kazakistan Büyükelçisi’ni Merkez Binasında Ağırladı
Tacikistan Büyükelçisi TUSKON Ziyareti
TUSKON, Kırgız – Türk İş Forumunu Bişkek'te Gerçekleştirdi
TUSKON, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Jose W. Fernandez’i Ağırladı
TUSKON, Türkiye-Fas Ticaret Köprüsü'nü Kurdu
TUSKON Tarım Hayvancılık ve Gıda Forumu Van’da Gerçekleştirdi
TUSKON Arjantin İkili İş Görüşmeleri
Rusya Federasyonu Başkonsolosluk Delegasyonu TUSKON'u Ziyaret Etti
TUSKON Çin’e Yönelik Özel İş Heyeti Düzenlendi
Kaliforniya Kongre Üyesi Konfederasyonumuzu Ziyaret Etti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama