www.tuskon.org |  |
TUSKON, Kazakistan Büyükelçisi’ni Merkez Binasında Ağırladı

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Canseyit Tüymebayev yardımcısı ve Kazak Türk İş Konseyi Başkanı ile birlikte TUSKON’ u ziyaret etti. 

 

Kazakistan ile Türkiye arasındaki iyi giden ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesine ve bunun için TUSKON ile ortaklaşa çalışmalar yapmak istediklerini ve her türlü işadamı heyet organizasyonu, Kazakistan’ın tanıtımı ve işadamları tarafından daha iyi tanınması için gerekli desteği sağlayacağını belirtti. Ayrıca Büyükelçi, “2011 yılı Kazakistan’ın bağımsızlığının 20. yılı olacak ve bu bağlamda birçok etkinliğin olacağını ve bazı etkinlikleri TUSKON ile yapmak istiyoruz” dedi.

 

TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral Kardeş ülke Kazakistan’ın, Kazakistan’daki yatırım imkanlarının ve  Kazakistan, Rusya ve Beyaz Rusya arasındaki gümrük birliği konularında, Türk işadamlarının daha iyi bilgilendirilmesi ve bu konularda teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Global krizin etkilerinin azalması Türk işadamlarının yurtdışı yatırımlarının artmasına ve özelliklede önümüzdeki dönem içerisinde Kazakistan’ın daha fazla önemseneceğini ve Türk yatırımcıların, Kazakistan’ da ki yatırımlarının artacağını belirtti. Bu bağlamda TUSKON olarak üyelerimizi Kazakistan’da yatırıma teşvik edeceklerini belirten TUSKON Başkanı iki taraflı işadamı heyet gezileri organize ederek daha fazla sayıda Kazak ve Türk işadamlarını bir araya getireceklerini ifade etti. 2011 yılının Kazak Türk ekonomik ilişkilerinde bir sıçrama noktası olmasını temenni eden TUSKON Başkanı Kazakistan’ın kurtuluşunun 20. Yılı etkinliklerinde mutlaka TUSKON olarak görev alacaklarını belirtti.

 

10.02.2011

Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå