TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
ABD Ticaret Bakanı Bryson "Türkiye'nin Zamanı"
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile düşünce kuruluşu CAP'in (Center for American Progress) Washington'da ortaklaşa düzenlediği toplantıya, ABD Ticaret Bakanı John Bryson'ın yanı sıra Bakan Yardımcısı Jose Fernandez, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ile Amerikan ve Türk is dünyasından cok sayıda davetli katıldı.

TUSKON’un Washington'daki toplantısına konuşan ABD Ticaret Bakanı John Bryson, Türkiye'nin ABD'ye ihracatının 'rekor seviyelere' çıktığını, ikili ticaret hacminin 20 milyar dolar seviyesine tırmandığını belirterek “zaman Türkiye’nin zamanıdır” dedi.

Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un önemini vurguladığı 'Yeni Bir Başlangıç İçin Ortaklık' projesinin Türkiye bölümünün içinde Coca-Cola, Intel ve Cisco gibi şirketler ile TUSKON'un bulunduğuna işaret eden Bryson, " Kadın ve genç girişimciliği gibi alanlara odaklanıyorlar." dedi. Ayrıca Bryson, Türkiye'deki iş ortamının 'daha istikrarlı, öngörülebilir ve yatırımcı dostu' olmasının her iki ülke ve vatandaşlarına fayda sağlayacağını vurguladı.

Toplantıya ev sahipliği yapan TUSKON Başkanı Rızanur Meral ise Amerika ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiyi geliştirmeye kararlı olduklarını söyleyerek bu yılın ilk yarısında Amerika'daki 21 farklı eyalete 23 delegasyon göndermeyi planladıklarını belirtti.

Geçen yıl TUSKON olarak 448 iş delegasyonuyla yaklaşık 7 bin işadamını yurtdışına gönderdiklerini, 9 bin 500 yatırımcının bulunduğu 523 yabancı delegasyonu da Türkiye'de misafir ettiklerini kaydeden Meral, 'Sadece bu rakamlar halkımıza hizmet etme arzumuzu göstermektedir. Çalışmalarımızın sonucu olarak sadece geçen yıl üye sayımızı iki katına çıkardık." dedi.
 

07.04.2012
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381