TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Heyeti
A+   A

TUSKON, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmeye yönelik görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla 50’yi aşkın şirketle birlikte Suudi Arabistan’ın ekonomi merkezi olan Cidde’ye yönelik Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Heyeti düzenledi. Heyet kapsamında ilk olarak Cidde Ticaret ve Sanayi Odası (JCCI) ile iş forumu ve ikili iş görüşmeler organize edilip sonrasında Medine Bilgi Ekonomisi Şehri, Knowledge Economic City (KEC) Projesi yerinde incelendi ve Medine Belediye Başkanı şehrin önde gelen işadamları ile görüşmelerde bulundu.

TUSKON ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası (JCCI) tarafından Cidde’de Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Köprüsü programı organize edildi.  Programda Cidde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Saleh Abdullah Kamel, TUSKON Başkan Vekili Sn. Ahmet Ciğer, İslam İşbirliği Konferansı Genel Sekreteri Sn. Ekmeleddin İhsanoğlu ve Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan birer konuşma yaparak Türk ve Suudlu işadamlarına hitap ettiler. TUSKON ve JCCI arasında Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan’ın şahitliğinde TUSKON Başkan Vekili Sn. Ahmet Ciğer ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Saleh Abdullah Kamel tarafından ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

Ardından Medine'ye geçen TUSKON heyeti şehrin doğusuna kurulan 4,8 milyon metrekarelik yeni yerleşim birimi Knowledge Economic City (KEC) Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Medine Ticaret Odası Başkanı Dr. Muhammed Faraj El-Hatravi, şehre 10 milyon metrekare alan üzerine bir sanayi bölgesi kurulacağını ve burada Türk sanayicilerine de büyük fırsatlar olduğunu belirtti.

TUSKON Başkanvekili Ahmet Ciğer, Türk işadamları olarak Suudi Arabistan’a büyük önem verdiklerini ve iki ülkenin ticari anlamda birbirine katkı sağlayacağı birçok alan bulunduğunun altını çizerek, “Biz, TUSKON olarak, her iki ülke işadamlarını bir araya getirmeye devam edeceğiz.” diyerek görüşlerini ifade etti.

 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381