TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON, İş adamlarını 19. Dünya Ticaret Köprüsü’nde buluşturdu
A+   A

Konfederasyonumuzun, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle gıda, tarım, hızlı tüketim malları ve ilgili makineler sektörlerine yönelik düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programı tamamlandı. Program, toplam 130 ülkeden 1.450 ve Türkiye'den 1.500 iş insanının katılımı ile gerçekleştirildi.

Programın açılışını yapan T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, Dünya Ticaret Köprüsü’nün amacının daha çok ortaklık ve iş birliği olduğunu belirterek, bu köprünün sadece bir ticaret değil aynı zamanda gönül köprüsü de olduğunu söyledi. Çağlayan, 19. toplantının dünyaya çok önemli bir mesaj verdiğini ve Türkiye’nin her toplantıyla, dünyayla biraz daha kaynaştığını ifade etti. Bu yıl toplantıya 130 ülkeden iş adamının katıldığını vurgulayan Çağlayan, “İşadamları buradaki görüşmelerinin ardından Anadolu’ya gidecek, oradaki iş adamlarıyla görüşecek. Misafir iş adamları Türk iş adamlarının evlerinde ağırlanacak. Dünyada hiçbir toplantıda böyle bir misafirperverlik yoktur” ifadelerini kullandı.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral ise konuşmasında Dünya Ticaret Köprüsü ile ilgili bilgi verdi. Daha önce gıda, inşaat ve tekstil başta olmak üzere farklı sektörler odaklı düzenlenen dünya köprülerinin 19’uncusu için bir araya gelindiğini aktaran Meral, “Ana temasını gıda, hızlı tüketim mamulleri, tarım ve ilgili makineler olarak belirlediğimiz bu yılki ticaret köprüsü toplam 1904 uluslararası ve yerel firmayı bir araya getiriyor. Yapılan program sonunda toplam 25 bin iş görüşmesinin yapılmasını bekliyoruz.” dedi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de TUSKON ile tertip ettikleri ticaret heyeti ve ticaret köprülerinin ihracata önemli yararları olduğunu dile getirdi.

Program çerçevesinde yapılan ikili iş görüşmelerinde Rusya'dan Güney Afrika'ya, Arjantin'den Lübnan'a, Kazakistan’dan Botswana’ya kadar birçok ülke ile ticaret ve yatırım anlaşmaları gerçekleştirildi. 30 farklı dilde çeviri yapan 1000 tercüman eşliğinde muhatapları ile görüşen firmalar, milyon dolarlık ticaret ve yatırım anlaşmalarına imza attı.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381