TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Türkiye Rusya Ticaret ve Yatırım Forum 13 Mart 2014
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetlerimiz kapsamında TUSKON’un davetlisi olarak 13 Mart 2014 tarihinde Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sergey Katırin başkanlığında Moskova, Samara, Rostov, Tataristan, Vologda, Lipetsk Sanayi ve Ticaret odası başkanlarının da katıldığı Türkiye-Rusya Federasyonu Ticaret ve Yatırım İmkanları Forumu düzenledi.

Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sergei Katyrin,  TUSKON’ un Türkiye’deki en önemli ve stratejik partnerleri olduğunu ve Rusya’nın önemli ticaret ve yatırım bölgelerini Türk iş adamlarına tanıtmak ve bu bölgelerde ticaret ve yatırım yapmalarını teşvik etmek istediklerini ifade etti.

Sayın Katyrin Rus işadamlarının da Türkiye’ye ilgi duyduğunu iş adamlarımızın, şirketlerimizi birbirlerini, bölgeleri ve imkanları tanıdıkça yatırım ve ticaretlerinin arttacağını belirtti.
Türk iş dünyasına bazı tavsiyelerde bulunan Katyrin, “ sağlıklı, güvenilir yatırım ve ticaret yapabilmeniz için TUSKON’ dan  ve bizden destek alın. Hem bölgeler, hem sektörler hakkında  tavsiyeler verebilecek kuruluşlarla görüşmekte gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, sayın Katerenin yukarıdaki ifadelerinin iki ülke ekonomik ilişkileri ve Türk iş dünyası için çok önemli mesaj olduğunu belirtti. Türkiye’deki gelişmeleri Rusya yakından takip ediyor. Rusya, TUSKON ve temsil ettiği camianın Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilere sağladığı katkıyı ciddiye alıyor ve bu ilişkilerin değişmeden büyüyerek devam edeceğini gösteriyor.

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381