TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON Türkiye-Batı Afrika Programını Düzenledi
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), dünyaca ünlü "Dünya Ticaret Köprüsü" programlarının bir yenisi olan Türkiye–Batı Afrika programını, 14 Nisan 2014 Pazartesi günü Bursa’da gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral basın toplantısı düzenledi.

 
İş dünyasınca 2006 yılından beri her yıl ilgiyle takip edilen Dünya Ticaret Köprüsü etkinlikleri, Batı Afrika’dan 10 ülkenin katılımıyla bu yıl da oldukça aktif oldu.  Holiday Inn Otel’de düzenlenen ve yurtdışından 120 firmanın katıldığı organizasyonda gıda, tarım, halıcılık, inşaat malzemeleri, kozmetik ve kişisel bakım, tekstil, çelik ev aletleri, enerji, ev ve ofis mobilyaları sektörlerinden katılımcılar yer aldı. Stant ziyaretleri ve ikili iş görüşmelerinin yapıldığı organizasyonda işadamları, yeni yatırım alanları belirledi. Fildişi, Gine, Moritanya, Senegal, Mali, Sierra Leone, Liberya, Gambiya, Yeşil Burun Adaları ve Gine Bissau'nun katıldığı programda firmalar, belirlenen sektörlerdeki ürünlerini tanıttı.
 
Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, bu organizasyonla birlikte kurulan ticaret köprülerinin, yeni yatırımların önünü açtığını söyledi. Er, yaptığı açıklamada, “İşadamlarımız, Batı Afrika’nın 10 ülkesini gezmek yerine organizasyonda bir stant açarak ürünlerini, misafir edeceğimiz ülke temsilcilerine tanıtmış olacaklar. Ben ticaret köprüsü etkinlikleriyle ülkemizdeki yatırımcıların Batı Afrika ülkelerine açılarak büyük kâr elde edeceklerine inanıyorum.” dedi.
 
Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381