Değerli Üyemiz,

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) olarak Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetlerimiz kapsamında, Gana Devlet Başkanı Sayın John Dramani Mahama ve beraberindeki Ganalı iş insanlarından oluşan heyeti İstanbul’da ağırlayacağız.

Gana, Afrika kıtasının hâlihazırdaki en büyük ekonomileri arasında bulunması ile birlikte hemen her sektörde çok büyük potansiyele sahip, gelecek vadeden bir ülke olup yapmış olduğu serbest ticaret anlaşmalarıyla da ticari bir merkez olma özelliğine sahiptir. 26 milyon nüfusa sahip olan Gana, 75.6 Milyar dolar GSMH’sı ve 3.100 dolar kişi başına düşen milli geliri ile Afrika’nın büyüyen ekonomileri arasındaki yerini almıştır. Gana Afrika’nın ikinci en büyük altın üreticisi ve dünyanın ikinci en büyük kakao üreticisidir. Gana’nın yaklaşık 1,8 milyar varil petrol rezervleri tespit edilmiş olup günlük 120.000 varil üretim yapılmaktadır. Dünya Bankası’nın “Doing Business 2011” başlıklı raporunda Gana, iş ortamı kolaylığı bakımından Batı Afrika’da 2. sırada yer almıştır.

23 Ocak 2013 tarihinde TUSKON tarafından Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirilecek olan programda, Gana’daki ticaret ve yatırım fırsatları hakkında sunumlar yapılacak ve konuk Cumhurbaşkanı Sayın John Dramani Mahama Türk iş dünyasına hitap edecektir. Sonrasında, Türk ve Ganalı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Katılımcı Ganalı firmaların sektör bilgileri ekte yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TUSKON Afrika Koordinatörlüğü

Program Akışı:

10.00 - 14.30 Türkiye- Gana Ticaret ve Yatırım Forumu, Türk ve Ganalı firmalar arası ikili iş görüşmeleri

Yer:

Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi, Şişli

Notlar

Not 1: Programda konuşmalar İngilizce olacak ve simültane tercüme hizmeti verilecektir

Not 2: Katılımcıların takım elbise ile teşrif etmeleri rica olunur.

Not 2: Aşağıdaki linke tıklayarak kaydınızı yaptırabilirsiniz

www.tuskon.org/Gana