Değerli Üyemiz,

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) olarak Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetlerimiz kapsamında, Nijerya’dan yaklaşık 150 kişilik bir iş insanları heyetini İstanbul’da ağırlayacağız.
Nijerya, 170 milyon nüfusu ile Afrika kıtasının en kalabalık ülkesi, 923 773 km2 yüzölçümü ve sahip olduğu petrol kaynakları ile Afrika kıtasında önemli bir ülke konumundadır.  Nijerya, 450 Milyar $ GSMH’si ve 2700 $ kişi başına düşen milli geliri ile Afrika’nın büyüyen ekonomileri arasındaki yerini almıştır. Yıllık ihracatı 97, ithalatı ise 70 milyar $ olan Nijerya geleneksel olarak bir petrol ürünleri ve kakao ihracatçısı ve her türlü sanayi ürünü ithalatçısı konumundadır. Ayrıca ülke önemli doğalgaz yataklarına sahiptir. Bugün ihracatının %90’ından fazlasını petrol ve ürünleri oluşturmaktadır.
9 Mayıs 2013 Perşembe günü TUSKON tarafından WOW Hotel Convention Center’da gerçekleştirilecek olan programda, Nijerya’daki ticaret ve yatırım fırsatları hakkında bilgi verilecek olup, sonrasında Türk ve Nijeryalı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.
 
Katılımcı Nijeryalı firmaların sektör bilgileri daha sonra paylaşılacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
TUSKON Afrika Koordinatörlüğü
 
Program Akışı
09.00 - 09.30    Kayıt
09.30 - 16.00    Türkiye-Nijerya Ticaret ve Yatırım Forumu, Türk ve Nijeryalı firmalar arası ikili iş görüşmeleri
 
Yer:
WOW Hotel Convention Center, Yeşilköy
 
Notlar
Not 1:  Programda konuşmalar İngilizce olacak ve simültane tercüme hizmeti verilecektir.
Not 2:  İkili görüşmeler esnasında tercüme hizmeti verilmeyecektir.
Not 3:  Aşağıdaki linke tıklayarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.
www.tuskon.org/Nijerya