www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Konferansı Düzenledi

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF), Yeşilırmak Sanayici ve İşadamları Derneği (YESİAD) ve Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), 'Aile şirketlerinde kurumsallaşma' konulu konferans düzenledi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan KASİF Başkanı Osman Reis, başarılı olmuş şirketlerin büyük oranda aile şirketleri olduğunu ifade ederek, aile şirketlerinin gelişmesinin ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını vurguladı. MESİAD Başkanı Selami Kızıklı ise ekonomik şartların çok hızlı değiştiğine dikkat çekti. "Hayat boyu iş diye bir kavram kalmamıştır; hayat boyu eğitim vardır" diyen Başkan Kızıklı, "Dünyada büyük bir değişim yaşanmaktadır. Bu değişime, bu gelişime seyirci kalamayız. Biz de işletmeciler olarak kendimizi, yönetim anlayışımızı değiştirmek ve yenilemek zorundayız. Bu yüzden bu tür eğitim programlarını düzenliyor, eksiklerimizi görerek kapatmaya çalışıyoruz" dedi.

Yeşilırmak Sanayici ve İşadamları Derneği (YESİAD) Başkanı Bekir Aydın da, hedeflerinin sanayici ve işadamlarının yönetim ve organizasyon kapasitesini geliştirerek işletmelerini profesyonelce yönetmelerini sağlamaya katkı vermek olduğunu söyledi. Konferansta konuşan gazeteci-yazar Dr. Rüştü Bozkurt kültürün, iş yapmasını belirleyen çok önemli bir etken olduğunun altını çizdi. Dr. Bozkurt, "Büyük aile çözülüyor; çekirdek aile öne çıkıyor. Geleneksel üretim metodları, rekabet gücü, iş yapma tarzları değişiyor. Aile bağı, kan bağı, yeterli ölçü olmuyor; işinde hüner oluşturmak öne çıkıyor. O nedenle aile bireylerine dayalı iş yönetimi, yetenek odaklı iş yönetimi gerektiriyor. Bizim işlerimizi yönetirken böyle bir odaktan bakmamız gerekiyor" diye konuştu. "Etiler kavgasının" işlerin bölünmesi, aile enerjisinin parçalanması ve kaynak israfı yaşamasının bugünde çok önemli olduğunu anlatan Dr. Bozkurt, "Kurumsallaşma kişiye bağlılığı en aza indiren bir metod olduğu için eltiler kavgasının olumsuz etkilerini de en aza indiriyor." ifadelerini kullandı.

Cihan
29 Ocak 2008, Salı

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...
Yapı sektörü zirvede buluşuyor

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama