www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği(TASİAD) yönetimi Tekirdağ il protokolüne yönelik nezaket ziyaretlerine devam ediyor. TASİAD Yönetim Kurulu, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ'ı ve KOSGEB Tekirdağ Bölge Sanayi Geliştirme Merkez Müdürü Selahattin Kaya'yı da makamında ziyaret etti.


Tekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği(TASİAD) yönetimi Tekirdağ il protokolüne yönelik nezaket ziyaretlerine devam ediyor. TASİAD Yönetim Kurulu, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ'ı ve KOSGEB Tekirdağ Bölge Sanayi Geliştirme Merkez Müdürü Selahattin Kaya'yı da makamında ziyaret etti.


Gerçekleştirilen ziyaretlerde TASİAD Yönetim Kurulu adına konuşan Başkan Özadalı, TASİAD'ın üye portföyünü ve faaliyetlerini anlattı. TASİAD olarak, Marmara bölgesinde 350 işadamını büyesinde barındıran federasyonları MARİFED ve dünya genelinde 12 bin işadamını bünyesinde barındıran konfederasyonları TUSKON ile birlikte hareket ettiklerini, TASİAD olarak il adına atılan her olumlu adımın arkasında olduklarını belirtti. Başkan Özadalı, TASİAD üyelerinin KOSGEB ile ilgili beklentilerini de KOSGEB Tekirdağ Bölge Sanayi Geliştirme Merkez Müdürü Kaya'ya iletti.


Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ, yeni kurulan mahkemelerle birlikte fiziki olarak yetersiz olan Tekirdağ Adliyesi'ndeki hukuk mahkemelerini yeni yılla birlikte başka bir binaya taşıdıklarını, Malatya'dan Tekirdağ'a atandığı günden itibaren adliye binasındaki fiziki yetersizliği aşmaya çalıştıklarını, kiraladıkları yeni bir binayla bu sorunu çözdüklerini söyledi. "Adalet mülkün temelidir" diyen Başsavcı Demirdağ, hukukun vicdan sahibi insanların yapması gerektiğini, Yeni Adliye Sarayı projesi, cezaevleri projeleri vb. çalışmaların hızla devam ettiğini, adliyede hukuk mahkemelerinin ayrı binaya taşınmasının iş yükünü ve yoğunluğu azalttığını, görev yapan savcı ve hakimlerin duruşmalara daha rahat ve emin olarak hazırlanabildikleri bir ortamda meydana getirdiklerini kaydetti.

KOSGEB Tekirdağ Bölge Sanayi Geliştirme Merkez Müdürü Kaya, "İmalat sanayindeki KOBİ'lerin, üretimlerindeki kaliteyi ve verimliliği artırmak, teknolojik düzeylerini yükseltmek, pazar paylarını artırmak, onları uluslararası pazarlara taşıyabilmek için, dünyadaki gelişme ve değişimleri dikkate alarak 2003 yılında yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Yeniden yapılanma sürecinde dünyadaki gelişmiş uygulama örneklerini ülkemiz şartlarına göre düzenleyen KOSGEB, KOBİ'lere sağladığı destekleri 8 adetten 22 ana başlık altında 38 adede çıkarmıştır. Ayrıca gelişen ekonomik şartlara uygun olarak desteklerde sürekli iyileştirmeler yapılmaktadır." dedi. (Cihan Haber Ajansı) 01.02.2008

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...
Yapı sektörü zirvede buluşuyor

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama