www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

Bafra Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Aydın: İhracat Çok Önemli

Samsun Bafra Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Aydın, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) Asya/Pasifik ülkeleriyle olan ihracat kapasitesini artırmak ve yeni pazarlara girmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleyeceği programa Bafralı iş adamlarının katılması gerektiğini belirtti.


17-18 Haziran tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı karşısında bulunan Wow Convention Center'da 3.sü düzenlenecek olan Türkiye Asya/Pasifik Dış Ticaret Köprüsü programına 21 ülkeden, 450 firma, 30 bakan, 44 Ticaret Odası Başkanı ve üst düzey bürokrat ile 44 yabancı basın mensubunun katılacağını dile getiren Aydın, "Hem ülkemiz için hem de bulunduğumuz bölge için önemli olan programa Bafra'dan bir heyet halinde katılarak üyelerimizin Asya/Pasifik ülkeleriyle yeni ticari ilişkiler kurmalarını amaçlıyoruz." dedi.


Sözkonusu bölge pazarına giriş için programın çok önemli olduğunu dile getiren Aydın, girişimciliği ile bilinen Karadenizli işadamlarının dış ticaret kapasitelerini geliştirmek ve Asya/Pasifik pazarına açılımlarında bu önemli adımı atmaları gerektiğini ifade etti.

Aydın sözlerini şöyle tamamladı: "Programa katılmak isteyenler www.tuskonpacific.com, sitesinden hem bilgi alabilir hem de başvuru da bulunabilirler. Başvurular 10 Haziran 2008 tarihine kadar devam etmektedir."

TUSKON tarafından organize edilen Afrika Zirvesi için İstanbul'a gelen Tanzanya Tarım Bakanı Burhan Saadet Haji ve beraberindeki heyet Bafra'ya gelmişti.

(Cihan Haber Ajansı) 06.06.2008

Diğer Haberler
KASİF İstihdam Garantili "Satış Pazarlam...
KARGİD, İşgücü ve KOBİ'lerin Geliştirilm...
KASİAD'dan Temel Satış Becerileri Semineri
Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği ...
SUSİAD, Suluovalı Gençleri Meslek Sahibi...
ASSİAD Sivas'lı İşadamlarını Türkiye Asy...
Niğde Genç Sanayici ve İş Adamları Derne...
Ganalı İşadamları İzmirli Girişimcileri ...
Afrikalı İş Kadınları Erzurum'da 'Şifa' ...
Afrika'lı İşadamları Salihli'de İnceleme...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama