www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

KARGİD, İşgücü ve KOBİ'lerin Geliştirilmesine Destek Oluyor

Karadeniz İş Adamları Derneği (KARGİD) Tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (Kobi) İhracat Kapasitesinin Artırılması, Dış Ticaret Sektöründeki İnsan Kaynağının Geliştirilmesi ve İşletmelerin Kurumsallaşmasına Katkı Sağlamak Amacıyla Hazırlanan 'İşgücünü ve Kobi'leri Geliştirme Projesi' Eğitimini Başarıyla Bitiren Kursiyerlere Belgeleri Verildi.

Karadeniz İş Adamları Derneği (KARGİD) tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) ihracat kapasitesinin artırılması, dış ticaret sektöründeki insan kaynağının geliştirilmesi ve işletmelerin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan 'İşgücünü ve KOBİ'leri Geliştirme Projesi' eğitimini başarıyla bitiren kursiyerlere belgeleri verildi.


KARGİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yaşar Bayram, törende yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti devleti desteği ile Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) koordinasyonunda KARGİD tarafından hazırlanan projeyi, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ortaklığı ile yürüttüklerini söyledi.

Bayram, projenin amacının, Trabzon'daki KOBİ'lerin ihracat kapasitesinin artırılması, dış ticaret sektöründeki insan kaynağının geliştirilmesi ve işletmelerin kurumsallaşmasına katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere KARGİD bünyesinde bir 'Eğitim ve Danışmanlık Merkezi' kurulduğuna işaret eden Bayram, "Bu merkez aracılığı ile ilimizde faaliyet gösteren 60 KOBİ yöneticisi, 60 KOBİ idari personeli ve 60 üniversite öğrencisine İhracat Finansı, İhracat Muhasebesi, Uluslararası Pazarlama ve Kurumsallaşma eğitimleri verilmeye başlanmıştır. Üniversite öğrencilerine yönelik olan eğitimler tamamlanmış olup işadamlarına yönelik eğitimler devam etmektedir. İşadamlarımızın ikinci grubunun eğitimleri de16 Haziran'da başlayacaktır" dedi.

Bayram, bu tür projelerin işidamlarının ihtiyaç duyduğu kalifiye personelin karşılanmasının yanında, gençlere de yeni istihdam imkanları oluşturması bakımından son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.

(Cihan Haber Ajansı) 08.06.2008

Diğer Haberler
KASİF İstihdam Garantili "Satış Pazarlam...
KASİAD'dan Temel Satış Becerileri Semineri
Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği ...
Bafra Sanayici ve İşadamları Derneği Baş...
SUSİAD, Suluovalı Gençleri Meslek Sahibi...
ASSİAD Sivas'lı İşadamlarını Türkiye Asy...
Niğde Genç Sanayici ve İş Adamları Derne...
Ganalı İşadamları İzmirli Girişimcileri ...
Afrikalı İş Kadınları Erzurum'da 'Şifa' ...
Afrika'lı İşadamları Salihli'de İnceleme...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama